חייל בריטי ערף את ראשו של איש טליבאן

חיילי פלוגת ה"גורקה" של הצבא הבריטי, הודיים בשירות הוד מלכותה, ידועים בשימוש בכלי הנשק העתיק "קוקרי" - סוג של סכין מסורתית. בדרך כלל משתמשים החיילים בנשק חם ומשאירים את הסכין בחגורה, אך הפעם עשה טוראי צעיר שימוש בסכין - דווקא כשערף את ראשו של לוחם טליבאן בכיר באפגניסטן והביא את הראש למפקדיו

חיילי "גורקה" מתאמנים ב"קוקרי" (דיילי מייל)

חייל בריטי מפלוגת ה"גורקה", חיילים הודים בשירות הצבא הבריטי, הוחזר השבוע לבריטניה מאפגניסטן לאחר שכרת את ראשו של איש טליבאן בעזרת סכין מסורתית - ולקח את הראש עמו, כדי להוכיח את זהותו של ההרוג.

הטוראי היה מעורב בתקרית אש קשה עם אנשי טליבאן באזור באבאג'י, במחוז הלמאנד המרכזי במדינה, מוקדם יותר החודש. ליחידתו נאמר שהם מחפשים "מטרה רבת-ערך", מפקד טליבאן, ושעליהם להוכיח שהם הרגו את האדם הנכון.

החיילים, שבבריטניה מכונים "הגורקות", התכוונו לקחת את גופתו של המנהיג לאחר שהרגו אותו בשדה הקרב למטרות זיהוי, אך אז נקלעו לאש כבדה. מקורות צבאיים אמרו לעיתון הבריטי "דיילי מייל" כי בלב הקרב, חייל הגורקה הוציא מחגורתו את סכין ה"קוקרי" המעוקלת, נשקם הסימבולי של לוחמי הגורקה, וערף את ראשו של ההרוג.

עריפת הראש - עלבון קשה למוסלמים

ככל הנראה, החייל לקח את הראש - והשאיר את הגופה בשטח. עריפת ראש נחשבת לעלבון קשה בקרב המוסלמים באפגניסטן, שנוהגים לקבור את כל גופם של מתיהם, גם אם בכמה חלקים. חיילים בריטיים מחזירים לעיתים קרובות חלקי גוף חסרים לאחר סיום הקרב, כדי החייל האפגני יוכל להיקבר בצורה מכובדת.

מקורות צבאיים דיווחו לעיתון שהחייל, בשנות ה-20 המוקדמות לחייו, אמר בתחילה לחוקרים כי הוא השתמש ב"קוקרי" שלו לאחר שנגמרה לו התחמושת. לדבריו, עשה את המעשה כדי שזהותו של ההרוג תוכל להיות מוודאת דרך בדיקות דנ"א.

המקור הוסיף, "החייל הודח משירות והוטס הביתה. שום תהילה לא מעורבת כאן, יותר תחושת בושה. הוא לא היה צריך לעשות את מה שעשה". בבריטניה מכנים את התקרית "מביכה ביותר", בייחוד מאחר והכוחות הבריטיים מנסים לבנות גשרים עם הקהילות האפגניות המקומיות, שחיו שנים תחת שלטון הטליבאן.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק