האישה ששרדה את מסע הרצח מדברת

הדבר הראשון שעשה הרוצח ראול מואט לאחר שחרורו מהכלא - היה לחפש את בת זוגו לשעבר ואת החבר שלה. כשהוא מצא אותם, החלה הדרמה שהסעירה את בריטניה במשך ימים ארוכים, עד שהרוצח שם קץ לחייו בסיום מרדף משטרתי ענק. עכשיו בת הזוג משחזרת את רגעי האימה: "לא יכולתי לעשות דבר מול מטורף עם אקדח ביד". צפו בראיון עמה

בראיון ממיטתה בבית החולים, מספרת סם (סמנת'ה) סטברט הנרגשת על הפרשה שמסעירה את בריטניה בשבועות האחרונים. סם הייתה בת זוגו של ראול מואט שניסה לרצוח, בין השאר, אותה ואת בן זוגה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים על הפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"ראיתי ניצוץ שעף מהרובה של ראול כשהוא ירה בי", אומרת בת ה-22 בראיון ראשון מאז סיום הפרשה, "שכבתי על הרצפה, ירד לי דם מכל מקום". השבועון "ניוז אוף דה וורלד" שילם לסם סכום של שש ספרות (בפאונדים כמובן) תמורת הראיון הבלעדי עמה.

שעה שסם מחלימה אט אט מהפציעות הקשות, בן זוגה הנוכחי כריס בראון שוכב לא רחוק ממנה, מתחת לאדמה. הוא נורה למוות מאקדחו של מואט הקנאי, זמן קצר אחרי שהשתחרר מכלא.

תחילתה של הפרשה בתחילת החודש, אז הגיע הרוצח המורשע ראול מואט לבית הזוג בעיר הבריטית גייטשאהד, וראה שם את חברתו לשעבר סם ואת בן זוגה כריס. סם סיפרה למצלמות על רגעי האימה: "ראול המתין לנו, הוא עמד בחוץ עם רובה ציד. כריס נישק אותי ליד הדלת ויצאנו לתוך חשכת הלילה, ראול פשוט קפץ עלינו ובלי מילה אחת - הוא ירה בכריס מטווח אפס, תחילה ברגליים. הרגשתי את הדף הרובה, הרעש היה איום".

"זעקתי, 'ירית לי בחבר' - אתה נבלה"

סם ממשיכה לתאר את אירועי היום ההוא. "כריס צנח לקרקע והצליח, איכשהו, לזחול כמה מטרים לכיוון הבית. הוא לא צעק, הוא אפילו לא דיבר - הוא נאבק על חייו כמו גבר. הוא לא פחדן כמו ראול. אני צעקתי, זעקתי - 'ירית לי בחבר', אתה נבלה".

לעיתים במהלך הראיון, נראה כאילו הזיכרון עצמו כואב לסם הצעירה עוד יותר מהפצעים הרבים בגופה. "רצתי וראיתי שרק אני, ראול וכריס נמצאים שם על השדה. אני לא יודעת למה אבל כל מה שרציתי היה להיות עם כריס, הוא החבר שלי, אהבתי אותו".

"אז ראול הפנה את הרובה אליי, ידעתי שהוא עומד להרוג אותי, לא יכולתי לעשות דבר מול איש מטורף עם אקדח בידיו - הרגשתי שאני מוכרחה לשוב לתוך הבית כדי לוודא שבתי התינוקת בטוחה". בשעה שסם נכנסה בריצה מבוהלת לתוך הבית, כריס כבר איבד את ההכרה, בדרך לאבד את חייו, וראול מואט ניסה לטעון את רובה הציד מחדש. סם ידעה שיש לה כמה שניות בלבד עד שראול ימשיך במסע הנקמה המטורף. היא ידעה שהיא הייתה המטרה הבאה.

"צעקתי: הבן זונה ירה בי"

מואט, רוצח בדם קר, שוב ירה בכריס - הפעם בראש ובגב. "הבטתי דרך החלון, למדשאה בחוץ, ראיתי את כריס בטי שירט, מונח ליד פתח הדלת. ידעתי שהוא מת", אומרת סם. "לא ראיתי את ראול, אבל לא חיפשתי אותו - בהיתי בגופתו של כריס".

סם לא ראתה את ראול - אבל הוא ראה אותה. את השקט המתוח פילח עוד ירי - הפעם לעבר בטנה של האישה. הכדור עבר דרך החלון, חדר היישר לבטנה, והיא צנחה לקרקע. "לא היה לי אוויר, צעקתי "הבן זונה ירה בי"", היא משחזרת.

אמה של סם, שניסתה לפנות את התינוקת מישל מהזירה, שמעה את הזעקות. "אמא שלי רצה החוצה וצעקה על ראול - 'ירית בתינוקת שלי, תירה בי ממזר שכמותך'", אומרת סם. הזירה התמלאה בדם וסם הרגישה שהיא עומדת למות. הדם הרב התערבב עם הדמעות. אמה של סאם חיבקה אותה וביקשה ממנה להישאר בשקט.

"העיניים שלו היו בלי רגש"

מה שהציל את חייה של סם הוא ככל הנראה אביה החורג, פול, שנכנס לבית בשלב הזה. עכשיו הוא מספר: "ראיתי את עיניו של ראול, הן היו ללא רגש, אבל זה נראה שהוא חוזר למציאות. כשהוא ראה אותי - הוא ברח".

פול ניסה עוד לרדוף אחרי ראול מואט, אבל ששמע את רעייתו זועקת ובוכה מהבית, הוא חזר וטיפל בסם הגוססת עד שהגיעו אנשי העזרה הראשונה. "הם גזרו ממני את החולצה, שכבתי שם בחזיה", סם משחזרת. "מגישי העזרה הראשונה החזיקו אותי בחיים ופינו אותי לבית החולים". המנתחים בבית החולים תפרו את פצעיה של סם בידה ובבטן. עכשיו היא כבר יודעת שהם הצילו את חייה.

אחרי האירוע הקשה הזה, המשטרה פתחה במרדף אחרי מואט שהסתתר עם רובה ציד ואיים לחסל שוטרים שמחפשים אחריו. אחרי שהרג את בן זוגה של סם, אותו חשב בטעות לשוטר, הספיק הרוצח לגרום לשוטר נוסף לאבד את עיניו ואז, לפני שבוע, כשטבעת השוטרים התהדקה סביב צווארו - הוא שם קץ לחייו.