פרשת משט המרמרה תהפוך לסרט טורקי

זה כנראה היה רק עניין של זמן עד שהטורקים יעבדו את סיפור המשט לסרט קולנוע מצליח: חברת הפקה טורקית הודיעה על כוונתה להתחיל בצילום הסרט שיספר על "תקיפתה של ישראל שגרמה למותם של 9 טורקים", לשון חברת ההפקות הטורקית. "הוא יעסוק בתוקפנות הישראלית היומיומית ובהתנהגותה הברברית נגד הפלסטינים", ציינו

"משט החופש" - עכשיו הסרט: חברת הפקה טורקית הודיעה כי בקרוב היא צפויה להתחיל בצילומי סרט חדש שיעסוק בין היתר גם בתקרית שאירעה על ספינת ה"מרמרה" בסוף מאי.

מדובר באותה חברת הפקה שצילמה את התכנית "עמק הזאבים" בשנה שעברה, שגרמה בין השאר להידרדרות ביחסי ישראל-טורקיה, שבמסגרתה תועדו חיילי צה"ל "טובחים" בפלסטינים במחסומים ביטחוניים.

ההשראה לתסריט: המשט הטורקי (חדשות 2)
"הסרט יתעד את תקיפתה של ישראל על משט החופש שנשא סיוע הומניטרי לעזה - תקיפה שגרמה למותם של תשעה טורקים", נמסר בהודעת חברת ההפקה הטורקית. באחד מאתרי האינטרנט החדשותיים בטורקיה דווח כי שם הסרט יהיה "עמק הזאבים: פלסטין" וכי הוא נעשה ביוזמתם של אנשי קולנוע טורקים שסייעו בכתיבת התסריט.

"הסרט ייעשה לזכרם של החללים הטורקים, שנפלו קורבן לתקיפה הישראלית", אמרו בהפקה הטורקית. "הוא יעסוק בתוקפנות הישראלית היומיומית ובהתנהגותה הברברית נגד הפלסטינים. זוהי המציאות הפלסטינית".

תעשיית הקולנוע הטורקית מתגייסת להסתה

סרט נוסף ששודר בערוץ הטלוויזיה הטורקי שפתח ראש הממשלה רג'ב טאיפ ארדואן, מבהיר לצופיו כי העימות עם ישראל -ראשיתו עוד בימי המאה ה-19, ימיה הראשונים של הציוניות. הסרט ששודר בחודש שעבר וזכה לשם "המורשת", הוא רק תוספת לקו שמאמצת טורקיה נגד ישראל מאז תקרית המשט.

הרצל מוצג כמי שמנסה לשחד את הסולטן העות'מני עבד אל-חמיד השני, שימסור לו את פלסטין. בתמורה, מציע לו הרצל ש"היהודים יפסיקו את כל התעמולה שמופצת בעיתונים באירופה נגד הסולטאן ומדינתו". בסרט נטען כי ה"עיתונות באירופה נשלטת על ידי היהודים". הרצל בסרט אף מציע לסולטאן "לשכוח" את רצח הארמנים - בתמורה ל"רכישת" אדמות פלסטין.

טורקיה של ארדואן מתפארת בתשובתו של הסולטאן. "אני מבקש להודיע לאדון הרצל המכובד שאנו דוחים בכל תוקף את כל הצעותיכם", דמותו אומרת בפרק. 

כאמור אין מדובר בסרט ההסתה הראשון שמשדרים הטורקים. השנה כבר שודרה טנלובלה אנטישמית אחת בשם "עמק הזאבים". על פי העלילה, ישראל וארצות הברית מימנו את המאפיה הטורקית וסיפקו לה סמים במטרה להשתלט על המזרח התיכון כולו. באותה הסדרה תועד גם חייל צה"ל, כביכול, יורה למוות בפלסטינים במחסום.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק