הסרט האבוד של צ'ארלי צ'פלין

בשורה ענקית לחובבי הקולנוע: סרט שמעולם לא הוקרן של היוצר האגדי צ'רלי צ'פלין נמצא לגמרי במקרה בתוך קופסת פח ביריד עתיקות בארה"ב. 100 שנים לאחר שנגנז בגלל פרוץ מלמחמת העולם הראשונה, הוקרן אמש הסרט בפסטיבל קולנוע בווירג'יניה ומשך קהל רב. "לוכד הגנב" נמשך 10 דקות וצ'פלין מגלם בו שוטר מטורלל

הסרט האבוד (חדשות 2)

בשורה משמחת לחובבי הקולנוע: סרט בן 100 שנה, בו משתתף היוצר האגדי צ'רלי צפלין, נמצא לגמרי במקרה ביריד עתיקות במישיגן, ארה"ב. לפי ההערכות, הסרט נגנז בגלל פרוץ מלחמת העולם הראשונה.

השבוע נסגר מעגל בן 100 שנים, כאשר הסרט הוקרן במסגרת פסטיבל סרטי הקומדיה הסגנון הסלפסטיק שנערך בווירג'יניה. הסרט נקרא "לוכד הגנב" וצ'פלין מגלם בו תפקיד זוטר יחסית של שוטר תמהוני ומטורלל שמסתבך שוב ושוב בצרות. מדובר בעבודה מהשנים המוקדמות של צ'אפלין שהייתה אמורה להתפרסם בשנת 1914, אך נגנזה עקב פרוץ מלחמת העולם הראשונה.

איש לא ידע מה מסתתר בתוך קופסת המתכת הישנה שהוצגה למכירה ביריד העתיקות במישיגן. פול גיורצקי, היסטוריון של הקולנוע האמריקני, מצא במקרה את גליל הסרט ארוז בתוך קופסה על לוגו של חברת סרטים מיתולוגית, "קיסטון". בתחילה סבר שמדובר בעוד פרק בסדרת סרטי הקומדיה האילמים "השמן והרזה", אך רק לאחר זמן מה גילה שמדובר בסרט לא מוכר של היוצר האגדי של ז'אנר הסרטים האילמים.