צוללנים מצאו שמפניה מהמאה ה-18

חוקרים שוודים שצללו לשרידי ספינה מול חופי פינלנד, גילו בקבוקי שמפניה שיוצרו ככל הנראה בשלהי המאה ה-18. "לשמפניה טעם מתוק מאוד וריח חזק של טבק", אמר אחד הצוללנים שלא חשש לטעום מהמשקה העתיק. והמחיר? אם אכן יאומת גיל הבקבוקים, בעבור 68 אלף דולר תוכלו לרכוש בקבוק אחד

מה הטעם של שמפניה מהמאה ה-18? (worldrecordacademy)

קבוצה של צוללנים שוודים שחקרו שרידי ספינה בים הבלטי מול חופי פינלנד, מצאו בקבוקי שמפניה שככל הנראה מכילים את השמפניה העתיקה ביותר שנמצאה בעולם - וגם ניתן לשתות אותה. שווי המשקה המבעבע מהמאה ה-18 יכול להגיע ל-68 אלף דולרים לבקבוק.

"הרמתי את אחד מבקבוקי השמפניה כדי שנוכל לדעת את הגיל של ההריסות", סיפר הצוללן כריסטיאן אקסטורם. הוא וחבריו לא חששו ופתחו את אחד הבקבוקים ולגמו מהשמפניה. "זה היה נהדר , היה לשמפניה טעם מתוק מאוד וריח חזק של טבק", הוסיף אקסטורם.

חבורת הצוללנים בטוחה ב-98% שהשמפניה שמצאו היא מסוג "ווה קליקוט", והיא יוצרה ככל הנראה בין שנת 1772, השנה בה הוקם המפעל לייצורה, לשנת 1785. עד שיתאמתו הפרטים, התואר "השמפניה העתיקה ביותר" שייך לשני בקבוקי שמפניה משנת 1825.

ריצ'ארד ג'וליאן, מומחה לשמפניה משוודיה אמר כי אם אכן הבקבוקים יוצרו בשלהי המאה ה-18, שוויו של כל בקבוק יכול להגיע עד ל-68 אלף דולרים. בינתיים, הרשויות המקומיות בפינלנד יצטרכו להחליט מה לעשות עם שרידי הספינה והשמפניה העתיקה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק