נינו של ממציא הטלפון הורשע בריגול לקובה - ונידון למאסר עולם

מה היה אומר על זה אלכסנדר גראהם בל? נינו, וולטר קנדל מיירס, נידון למאסר עולם לאחר שהורשע בריגול לטובת קובה. בחקירתו טען כי יש "לסייע לעם הקובני להגן על המהפכה", אך השופט כתב בגזר הדין: אם אתה מאמין בדברים - למה לא ערקת לקובה?

נחשף הודות לפעילות של שירותי הביטחון בארה"ב. ארכיון (AP)

מסתבר שלפעמים התפוח נופל רחוק מאוד מהעץ. נינו של ממציא הטלפון, אלכסנדר גראהם בל, יישלח למאסר עולם בגין ריגול. וולטר קנדל מיירס, תושב ארצות הברית בן ה-73 הורשע בכך שבעת היותו עובד במחלקת המדינה העביר מידע מודיעיני לקובה.

עד לפרישתו משירות המדינה ב-2007 נהג מיירס על פי סעיפי האישום להעביר מידע מסווג לסוכנים קובנים דרך הודעות בדואר האלקטרוני וכן בפגישות חשאיות שניהל איתם במקומות מסתור. מיירס ואשתו, גוונדולין בת ה-72 טענו להגנתם כי לא התכוונו לפגוע בביטחון המדינה אלא רק לסייע לאזרחי קובה "החוששים מניסיונותיה של ארצות הברית להפיל את הממשל הקומוניסטי".

גם האישה סייעה

הוא נתפס ב-2009 על ידי סוכן FBI שהתחזה לסוכן קובני וסיפר בחקירתו, כי הוא ואשתו שסייעה לו בכך, מאמינים במהפכה הקובנית ובערכיה. מיירס גם הדגיש לא פעם את רגשותיו האנטי אמריקניות ואת האמונה שלו כי יש "לסייע לעם הקובני להגן על המהפכה".

השופט האמריקני טען בעת הקראת גזר הדין שאם מיירס האמין בדברים שאמר היה עליו לערוק לקובה. עוד הוסיף השופט כי מיירס "נהנה מזכויות יתר וניצל אותן על חשבון ממשלתו". אשתו, גוונדולין, שהורשעה על סעיף סיוע למרגל נידונה לשש שנות מאסר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק