אירן: ישראל וארה"ב מאחורי הפיגועים במסגד

בטהרן טוענים כי "הציונים, ארה"ב ומדינות באירופה" נושאים באחריות לשני פיגועי התופת שאירעו אמש במסגד שיעי במדינה, ובהם נהרגו 27 בני אדם. בין ההרוגים - גם קצינים במשמרות המהפכה. המצלמות במסגד סמוך תיעדו את רגעי הפיצוץ

מפנים פצועים מפיגוע באירן, ארכיון (AP)

 

 

המערב אשם: הארגון הסוני הקיצוני "ג'ונדאללה" נטל היום אחריות לשני פיגועי התופת שהתרחשו אמש במסגד השיעי בעיר זהדאן באירן, אך בטהרן טוענים כי דווקא ישראל וארצות הברית הן שעומדות מאחורי הפיגועים הקשים, שגבו את חייהם של 27 בני אדם - ובהם גם קצינים במשמרות המהפכה. 167 בני אדם נוספים נפצעו בפיגועי התופת.

במשמרות המהפכה הטיחו בישראל ובארצות הברית את האשמה: "ישנן אינדיקציות המראות כי הארגון 'ג'ונדאללה' מקבל סיוע מארצות הברית, מהציונים וממספר מדינות באירופה", אמר קצין בכיר במשמרות המהפכה.

"רוצים ליצור מתיחות באירן"

"מטרתם של אויביה של אירן היא לפגוע במרקם היחסים בין הסונים לשיעים - כדי ליצור כאוס במדינה". לדבריו, "אין כל ספק שקיימת מעורבות נסתרת של גורמים זרים במאמצים ליצור מתיחות בין המוסלמים באירן".

מחקירת כוחות הביטחון המקומיים עולה כי הפיצוץ הראשון במסגד גרמה לנזק קל יחסית, אך הפיצוץ השני שהתרחש היה קטלני יותר - וזאת משום שכוחות רבים וכן המון רב כבר היו נוכחים במקום כדי לטפל באשר אירע בפיצוץ הראשון.

היום פרסמה סוכנות הידיעות AP תמונות ממסגד סמוך למסגד השיעי בו אירעו שני הפיגועים - מהן ניתן ללמוד עד כמה עצמתי הוא היה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק