11 שנים אחרי שנורתה: קיבלה את פניה בחזרה

אם בת 27 - שנורתה בפניה כשהייתה בסך הכל בת 16 - עברה ניתוח מדהים לשחזור פנים, בו קיבלה בחזרה מראה אנושי. בני משפחתה התקשו להאמין שהרופאים יצליחו לשקם את פניה של כריסי סטלז, אך בזכות פרוטזה מיוחדת היא יכולה להסתובב מבלי לחשוש מאיך שהיא נראית. צפו בניתוח ובתגובת בני המשפחה

כריסי סטלז בת ה-27 מארצות הברית לא האמינה שהיא תוכל להופיע שוב בציבור לאחר התאונה הקשה שבה נורתה בפניה. בזכות ניתוח נדיר שעברה להשתלת פנים, היא אפשרה לבנה להביט בפעם הראשונה מבלי לפחד שיירתע מפניה.

מאז התאונה שעברה כשהייתה בת 16, היא הסתובבה כשלפניה מסכה שחורה, על מנת לא לחשוף את הפגיעה הקשה בראשה. היא איבדה את שתי עיניה, אפה וחלק מגולגולתה כשאדם שיכור ירה ברובה שכוון בטעות לפניה - זה היה הדבר האחרון שהיא ראתה בחייה. למרות הפציעה הקשה, סטלז נישאה ואף הפכה ברבות השנים לאם.

צוות של רופאים אמריקנים הקדיש שנים להכנת הפרוטזה שתשחזר את פניה של סטלז, כשהם עושים זאת בהתנדבות מלאה. הם השתמשו בתמונה שלה מגיל 16 על מנת ליצור העתק מדויק ככל האפשר. הפרוטזה אמנם לא השיבה לה את מאור עיניה, אך היא מכילה שתי עיניים כחולות שמשוות לה מבט אנושי.

בני משפחתה התקשו להסתיר את התרגשותם כשחזו לראשונה בפניה החדשים של סטלז. בעלה, שהיה רגיל לראות אותה מאחורי מסך שחור, ניגש אליה ונשק לה על אפה לראשונה בחייו. סטלז עצמה הודתה לרופאים ומיששה את פניה בהתרגשות. למרות שלא תראה אותם, היא מסתפקת בתגובות של קרוביה הנפעמים.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק