השמנה בבריטניה: "זונחים אותי למות"

שרון מווסימלר ששוקלת קרוב ל-286 ק"ג טוענת כי רופאיה מניחים לה למות. "אם הייתי אנורקסית היחס אליי היה אחרת", טוענת האישה השמנה בבריטניה. הרופאים טוענים שניתוח קיצור הקיבה שהיא מקווה שיציל את חייה, עלול להיות הפעולה האחרונה שתעשה בחייה

האישה השמנה בבשרון מווסימלר (חדשות 2)

שרון מווסימלר היא למעשה האישה השמנה ביותר בממלכה הבריטית. מווסימלר ששוקלת כ-286 ק"ג שוכבת במיטתה בבית החולים ללא תזוזה כשמשקלה הכבד מפעיל לחץ כבד על ליבה וריאותיה, כך שברוב הזמן, היא נאלצת להשתמש במסיכת חמצן כדי לנשום כמו שצריך.

מווסימלר המאושפזת בבית חולים ליד ביתה בצ'למספורד קובלת על כך שהצוות הרפואי מתעלם ממצבה למרות הסיכון לחייה. "הרופאים השאירו אותי למות. אם הייתי אנורקסית היו מתייחסים אליי אחרת, כנראה אין לאף אחד סימפטיה לאנשים בעלי עודף משקל כמוני", אמרה בראיון לעיתון הסאן הבריטי. טענה זו באה לאחר הרופאים הודיעו לשרון כי היא גדולה מידי בכדי לעבור ניתוח שיציל את חייה. כעת מבלה מווסימלר בת ה-40 את עיקר זמנה במיטתה בבית החולים כשבעלה, טיילר, אינו מש ממיטתה.

שרון, שמבנה גופה ביום חתונתה היה רזה ותקין, התמכרה לאוכל לאחר שנכנסה לדיכאון נפשי עמוק לפני כשלוש שנים. בשנת 2007, כשמשקלה יצא משליטה והגיע לכ-267 קילוגרמים, הרופאים בישרו לה שנותרו לה רק חודשים ספורים לחיות. למרות זאת היא נאבקת על חייה בשלוש השנים האחרונות.

היא ביקשה לעבור ניתוח לקיצור קיבה שיצמצם משמעותית את משקלה הרב, אך הצוות הרפואי בבית החולים ברומפילד שבו היא מאושפזת שולל את האפשרות הזו מחשש לחייה, וכרגע היא נמצאת ברשימת המתנה לניתוח - שעלותו מוערכת בכ-30 אלף יורו. האישה הגדולה בבריטניה יכולה להתנחם בכך שפול מייסון, האיש השמן ביותר לשעבר בממלכה, עבר אף הוא את אותו הניתוח לאחר ששקל קרוב ל-445 ק"ג.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק