מי שמע על "קופי ג'יהאד"?

דיווחים בסין מספרים על קופים שאומנו על ידי לוחמי טליבאן לירות בחיילים אמריקנים. חושבים שזה אפשרי? צפו בכתבתה של ג'ני מוס מרשת ה-CNN

כולם מכירים את האמרה קוף אחרי בן אדם. ראינו כבר קוף - בוקר רוכב על כלב, קופי אורנג- אוטנג מתאגרפים, ואפילו קופים שפנו לקריירת מלצרות. אבל קופים כאלה עוד לא ראיתם: קופי טרור שאומנו במיוחד על ידי ארגון אל-קעידה לפגוע בחיילים אמריקנים. ה"ניו יורק פוסט" העניק להם את הכינוי "קופי ג'יהאד".

"טליבאן מאמן קופי טרור להתקיף חיילים אמריקנים", כך פורסם בעיתון חדשות יומי וברחבי רשת האינטרנט בסין, ומאז הידיעה מדוברת ברחבי העולם. על פי הפרסום, לוחמי טליבאן ככל הנראה אוספים קופים יתומים ומאמנים אותם לזהות מדים של חיילים אמריקנים ואז לירות בהם.

הקופים דורשים "בננה אכבאר"?

ד"ר שון אוונס מומחית להתנהגות קופים אומרת שהידיעה על "קופי ג'יהאד" היא אבסורדית: "אפשר לאמן אותם לעשות פעולות פשוטות כמו לקטוף ולהשליך אגוזי קוקוס, להדליק אורות ולפתוח דלתות עבור נכים, אבל לזהות ולאיים על אויב בלי לחשוב שהקוף עשוי לפתוח באש גם לכיוון שלך - זה רעיון מגוחך".

האתר הסיני טוען שב-CIA היו הראשונים שניסו לאמן קופים להיות חיילים במהלך מלחמת ויאטנם אך בארגון שכבר שלח קוף לחלל מכחישים. בלוגר יצירתי כתב בתגובה על הכתבה שמעניים האם קופי הטרור יצעקו "בננה אכבאר" לפני כל פעולה.