פידל קסטרו חוזר אל המסך - ויורה לכל הכיוונים

לראשונה מזה ארבע שנים, מוביל המהפכה הקובנית והסמל המיתולוגי של המדינה הופיע בראיון טלוויזיוני, אך הטון לא השתנה: "המזה"ת על סף מלחמה גרעינית - וישראל היא שתפתח בה", אמר קסטרו. הצופים התרגשו יותר מעצם ההופעה - ופחות מהסיסמאות. צפו בהופעה ההיסטורית של פידל קסטרו

"המזרח התיכון על סף מלחמה גרעינית, מאבק שעשוי להביא את ארצות הברית לתקוף גרעינית את אירן כדי למנוע מהמדינה לעשות שימוש בנשק גרעיני" - כך אומר פידל קסטרו, נשיא קובה לשעבר ומנהיג המהפכה הקובנית, בראיון ראשון לטלוויזיה הממלכתית במדינה לאחר ארבע שנים של היעדרות מהופעה ציבורית.

"לחשוב שהאירנים ירוצו ויבקשו את מחילתם של ה'יאנקים' זו הנחה אבסורדית", אמר קסטרו בראיון יוצא הדופן. "ארצות הברית תיתקל בהתנגדות שלא יכולה להתפתח לשום מקום מלבד העימות הגרעיני".

התרגשות בקובה מהראיון

האיש שכיהן בעבר כנשיא קובה אמר שלדעתו ישראל תהיה הראשונה שתשליך פצצה גרעינית ואי אפשר לפסול אפשרות שאחריה יגיעו גם פצצות מהודו ומפקיסט. "לישראל יש השפעה עצומה על ארצות הברית", אמר קסטרו והגדיר את מדיניות החוץ האמריקנית כ"אימפוטנטית".

קסטרו הופיע בראיון בחליפה, ולא במדים צבאיים שנהג ללבוש בתקופת כהונתו. במדינה הורגשה התרגשות רבה לראות את המנהיג המיתולוגי פעם נוספת. "אנחנו כל כך נרגשים לראות אותו, זה לא יאומן", אמרה חברת פרלמנט לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק