גם לשופטי כדורגל: אמא יש רק אחת

אין אוהד כדורגל שלא יודע במה עוסקת אמו של השופט, זאת במידה והחלטותיו פוגעות בקבוצתו. הפעם, אמו של השופט הווארד ווב ששפט בגמר במונדיאל יוצאת להגנתו ותוקפת את השחקנים. "הם התייחסו אליו כמו לזבל", אמרה סילביה ווב, שגם קיבלה איומים על חייה בעקבות תצוגת השיפוט של בנה

מאז זכייתה של ספרד בגביע העולמי התמקדו השידורים ברשתות התקשורת בכל רחבי העולם בתמונות השמחה ממדריד. אבל הכל היה יכול להיות אחרת אם הולנד הייתה מחזיקה מעמד ומצליחה, בצורה סנסציונית, לנצח בפנדלים. במקרה הזה, הכוכב הגדול של המשחק היה השופט האנגלי הווארד ווב, ששלף 13 כרטיסים צהובים ובנוסף כרטיס אדום.

ביקורות רבות נשמעו על תצוגת השיפוט של האנגלי, בייחוד מצדם של האוהדים ההולנדים שהאשימו אותו בהפסד קבוצתם. את העצבים שלהם, בחרו ההולנדים להוציא, איך לא - על אמו של השופט. משטרת מחוז יורקשייר שבאנגליה דיווחה כי סילביה ווב התלוננה שאוהדים הולנדים ירצחו אותו אם יעז לדרוך במדינה.

ווב מצדה לא התרגשה מהאיומים, וסיפרה לכלי התקשורת בבריטניה על השיחה שערכה עם בנה לאחר סיום המשחק. "אני מעריכה שהמשחק היה סיוט בשבילו", אמרה האם האוהבת. "הוא ממש ציפה לשפוט במשחק כה גורלי, עם השחקנים הטובים בעולם - רק שאלה התייחסו אליו כמו לזבל, הם ממש התנהגו בבריונות".