ספרד מציעה לגרמניה: 30 אלף אירו עבור פול התמנון

המונדיאל נגמר, השיגעון באירופה סביב פול התמנון רק מתחיל: לאחר ש"פגע בול" בניחוש 8 תוצאות משחקים מתוך 8 וניבא את זכייתה של ספרד בטורניר, מבקשים כעת אנשי עסקים ספרדים לשלם סכום רב על מנת להביא את "הקמע" למדריד. בגרמניה לא מוותרים כ"כ מהר, ובמקביל טוענים באיטליה: התמנון בכלל שלנו

תשכחו ממשבר החובות - האירופאים מצאו משהו חדש להתעסק בו: פול התמנון שעלה לגדולה, אחרי שחזה נכונה את תוצאותיהם של שמונה משחקי מפתח במונדיאל בדרום אפריקה, מצליח לעורר עניין בקרב מעריצי כדורגל ומחפשי הזדמנויות כלכליות בכל רחבי העולם.

אתמול הצליח פול לחזות את ניצחונה של נבחרת ספרד בגביע העולם, בניחוש ראשון שלא כלל את נבחרת גרמניה - בה הוא מתגורר כתושב קבוע במוזיאון הימי של אוברהאוזן.

כעת, משנגמר טורניר המונדיאל ופול מחזיק בסטטיסטיקה מרשימה למדי של חיזוי שמונה מתוך שמונה, הוא "החליט" לפרוש. טניה מנזינג, דוברת "עולם המים" באוברהאוזן, מסרה כי פול התמנון "החליט לפרוש כדי להתפנות לדברים שהוא אוהב באמת: לשחק ולשעשע ילדים שבאים לבקר אותו".

אנשי עסקים בספרד הציעו הבוקר לשלם לא פחות מ-30 אלף אירו (38 אלף דולר) תמורת התמנון במטרה להפוך אותו לאטרקציה תיירותית בספרד וסמל של יריד קולינרי המתקיים בה. כמה אנשי עסקים אחרים במדינה ביקשו לשים את ידם על שמונה הזרועות של פול כדי לבנות מוזיאון מיוחד על שמו בו יספק את שירותי הייעוץ שלו לאורחים בנושאים מגוונים.

תחרות על התמנון מכיוון בלתי צפוי

אבל לאנשי העסקים בספרד צפויה תחרות קשה, מהסוג שמזכיר באופן מחשיד התכתשויות סביב חיפושי הנפט באזורנו: באיטליה פורסמו הלילה טענות לפיהן התמנון המפורסם בעולם, עולה בריטי בן שנתיים, בכלל נתפס במימיה הטריטוריאליים של איטליה ועל כן היא זכאית לכל הפחות לשותפות ברווחים על הצלחתו של פול. התקשורת באיטליה עסקה בהרחבה בנושא ביומיים האחרונים - שם גם טענו כי שמו של התמנון הוא בכלל "פאולו" וכי גילו צעיר מכפי שנטען על ידי הגרמנים.

בגרמניה, בכל אופן, לא מתכוונים לוותר בקלות על פול שמושך בינתיים כמות אדירה של מבקרים למוזיאון הימי באוברהאוזן כמוה לא נראתה שם מעולם. במוזיאון לא מתרגשים אפילו מהצהרות הספרדים על היותו של פול "גיבור לאומי שמקומו ליד הגביע שהגיע בזכותו".

גם אנדרה אנייסטה הספרדי, שהבקיע אמש את שער הניצחון המכריע לטובת ספרד ובכך הביא את הגביע למדריד, התבקש להתייחס לתחזיותיו של התמנון. אמש בראיון הניצחון שלו לרשת פוקס, הודה מקרב לב לפול על שהוסיף למזל של הנבחרת ואמר: "אין לי ספק שפול יהיה עכשיו מאוד פופולרי בספרד". 

רוצים לקבל עוד עדכונים על המונדיאל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ספרד אלופת העולם - סיקור מיוחד:

ויווה אספניה: צפו בחגיגות במדריד

צפו: איקר קסיאס חוגג עם חברתו העיתונאית

צפו: הפורץ הסדרתי נבלם בדרך לגביע

צפו בקליפ התחזיות של פול התמנון

מדהים: המונדיאל בתלת מימד