הקרב החל: השוורים נגד האורנג'

הגמר הגדול יצא לדרך: המחצית הראשונה הסתיימה בתיקו אפס. בפיפ"א מעריכים שכ-700 מיליון אוהדים ברחבי העולם צופים במשחק הגמר של ספרד נגד הולנד. צפו במוקדי החגיגות ביוהנסבורג, באמסטרדם, ובמדריד. איזו נבחרת תעשה היום היסטוריה?

מה שבטוח - גמר הגביע העולמי היום יסתיים בהיסטוריה: נבחרת הולנד או נבחרת ספרד עומדת לזכות בפעם הראשונה בתולדותיה בגביע העולם. עבור הולנד זו ההופעה השלישית בגמר, לאחר שהפסידו בפעמיים הקודמות, ולספרד תהיה זו ההופעה הראשונה. אחרי השמעת שני ההימנונים ניתנה שריקת הפתיחה והמתח בשיאו. כאן בחדשות 2 באינטרנט, אתם מוזמנים לצפות בחגיגות ובאכזבות בשידור ישיר מאמסטרדם, ממדריד ומיוהנסבורג.

רוצים לקבל עוד עדכונים על המונדיאל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אוהדי שתי הנבחרות כבר גודשים את האצטדיון, אך במבט כללי נראה שיש רוב כתום בקהל. אוהדי נבחרת האורנג' נערכים גם מחוץ לרחבת האיצטדיון כשהם חמושים בוובוזלות ובדגלי הולנד. מופע הפתיחה כלל הופעה של הזמרת שאקירה שהלהיבה את ההמונים עם המנון המונדיאל "וואקה וואקה". 

בתל אביב: צופים במונדיאל בתלת מימד

מלבד הזמרת המפורסמת, במופע הפתיחה הופיעה דמות מוכרת נוספת הידועה בכינויה ג'ימי ג'אמפ, שמוכר כמי שמגיע לאירועים מפורסמים ללא הזמנה. לאחר שהתפרץ לבמת האירוויזיון במהלך השיר של ספרד, ג'אמפ הפתיע הערב כשהתפרץ למגרש וניסה לחטוף את הגביע.  

לדרום אפריקנים לא משנה מי תזכה. מבחינתם את ההישג הגדול הם כבר קטפו כי המונדיאל האחרון הצליח לעלות על כל הציפיות שלהם. האוהדים הדרום אפריקנים כבר מזמן מתכוננים לחגיגות, ובמיוחד לאחר שהסמל הבלתי מעורער של דרום אפריקה נלסון מנדלה הודיע שהוא נחוש להגיע ליוהנסבורג ולצפות במשחק הגמר.

מלבד אלפי הישראלים שבחרו לצפות במשחק בביתם, עשרות ישראלים הגיעו הערב להיכל נוקיה בתל אביב, בו משודר לראשונה גמר המונדיאל בטכנולוגיית תלת מימד. עשרה זוכים שמילאו טפסים דרך האינטרנט הביאו עמם עשרה חברים כל אחד לצפות במשחק שזכה לפרשנות פרטית מפי יורם ארבל וכדורגלן העבר מוטי איוניר.

ההולנדיות הגיעו לעודד

כבר בשעה מוקדמת הגיעו אלפי האוהדים לאצטדיון והתחילו לשיר ולעודד, כל אחד את נבחרתו. הצבע הכתום שולט ביוהנסבורג כולה וגם מחוץ לאצטדיון. במיוחד בולטות האוהדות ההולנדיות שהגיעו בהמוניהן, דבר שגרם לכך שמספר הנשים שהגיעו לעודד את הכתומים היה גדול באופן משמעותי מאלו של נבחרת ספרד, שנראו לעומתן כקומץ בלבד.

ההולנדים כבר היו במעמד היוקרתי פעמיים ונאלצו לשוב ללא גביע. הפעם, הם מתכננים לגבור על הספרדים בקרב על הגביע ולעשות סוף סוף היסטוריה. הנבחרת הספרדית לא הגיעה מעולם למעמד הזה, והאוהדים נרגשים רק מעצם ההשתתפות בגמר הגביע העולמי.

הגביע העולמי - הסיקור המלא:

צפו בקליפ התחזיות של פול התמנון

מדהים: המונדיאל בתלת מימד

שונאים וובוזלות? התרחקו מיוטיוב

20 שנה אחרי: שיר המונדיאל מתעדכן