מול המצלמות: הרוצח המטורף התאבד

צלם מצפון בריטניה תיעד במצלמה ביתית את אחד הפושעים המבוקשים ביותר באי ברגעיו האחרונים, שניות לפני שהתאבד בירייה על גדת הנהר ושם קץ למצוד משטרתי ענק אחריו. ראול מואט בן ה-37 הוגדר כאסיר המסוכן ביותר בבריטניה לאחר שניסה לרצוח את חברתו לשעבר ורצח את בן זוגה. אימו אמרה שהיא מעדיפה שימות - ומשאלתה התגשמה

הדרמה בבריטניה הסתיימה - מול המצלמות: ראול מואט, אסיר משוחרר ושרירן בן 37, החליט אתמול לשים קץ לחייו בתום שש שעות של התבצרות מול המשטרה, כשהכל מתועד במצלמה. תושב רות'ברי, עיירה הנמצאת בצפון בריטניה, היה במקום ותיעד את הדרמה, ולאחר מכן העביר את התמונות הבלעדיות לעיתון "ניוז אוף דה וורלד".

הצלם החובב שהחליט לתעד את הרגע הדרמטי מתגורר ממש בסמוך לגדת הנהר בו בחר מואט לשים קץ לחייו בדרמטיות. כאשר הבחין בדרמה המתפתחת, מיהר להוציא את המצלמה ולהנציח את האירוע.

בסרט המרתיע ומעורר החלחלה נראה מואט יושב ישיבה מזרחית ומכוון רובה ציד לסנטרו. הוא ניגב שוב ושוב את פניו כשעשרות אקדחי המשטרה מכוונים לעברו. אחרי חצי שעה מורטת עצבים, ניגש מוט לבקבוק המים ולכריך שהושלך לעברו על ידי השוטרים, והחל לאכול את הכריך בידו השמאלית, כשידו הימנית לא עוזבת לרגע את ההדק.

כשמואט אכל את מה שבדיעבד הייתה סעודתו האחרונה, החל החושך ליפול על הזירה. השוטרים החלו להאיר את המקום בפנסים בעוד הוא נראה מחזיק ברובה הציד. הוא שוב ושוב ממקם את הרובה, מוודא שהוא מוצמד לראשו, כשהצלם ממשיך לצלם ומתעד את הרגעים האחרונים בחייו של מואט.

רוצים לקבל הודעה על קטעי וידאו חזקים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

זמן קצר לאחר מכן - מואט ירה לעצמו בראש

עם זאת, בשלב מסוים הפסיק הצלם את התיעוד, וכשחזר לצלם הייתה גופתו של מואט מונחת על הקרקע, לאחר שירה בעצמו. לאנשי המשטרה נותר רק להעלות את הגופה על האלונקה ולפנות אותה לבית החולים המחוזי בניוקאסל, שם נקבע מותו.

מואט, שהוגדר עד סוף השבוע כמבוקש מספר 1 בבריטניה, השתחרר מהכלא לאחרונה. הוא נכלא לאחר שירה ופצע את בת זוגו לשעבר ורצח את בן זוגה הנוכחי. הוא שלח למשטרה מכתב ובו נכתב: "אחרי שהמשטרה רודפת אחרי שנים - הגיע תורי". בנוסף, הוא אף איים לפגוע באזרחים תמימים ברחבי ניוקאסל.

המשטרה והתקשורת הבריטית יצאו מגדרם בזמן המצוד שנערך אחרי מואט בשבוע שעבר. אימו ג'וזפין שהוטרדה על ידי התקשורת אמרה שהיא מעדיפה שבנה ימות מאשר שימשיך לעבור את מה שעובר עליו כעת. כאמור, משאלתה התגשמה בסוף השבוע, כאשר בנה בחר לשים קץ לחייו.