סין: שדה תעופה נסגר - בגלל עב"מ

עצם בלתי מזוהה שהופיע בשמי העיר גואנגז'ו שבסין הביא לסגירת נמל התעופה המקומי למספר שעות. עדי ראייה שצפו במחזה המרהיב אמרו כי העצם נראה כמו כדור אש ענק שנע במהירות אדירה. עם זאת, "מומחים" בסין מתעקשים: החבר מהחלל החיצון היה בעצם טיל בליסטי שנורה על ידי ארה"ב

עב"מ או טיל בליסטי? העצם בשמי סין (הסאן)

לא מזג האוויר הסוער, לא שביתה של עובדי הנמל, אלא עב"מ - זה מה שגרם לסגירתו של נמל התעופה בעיר גואנגז'ו שבסין ולהפניית עשרות טיסות לנמלי תעופה סמוכים.

 עובדי נמל התעופה של העיר נאלצו לעבוד שעות נוספות בעקבות ביקורו המפתיע של העב"מ, כאשר הם הורו לטיסות שהיו אמורות להמריא מנמל התעופה להישאר על הקרקע שלוש שעות תמימות, עד שיתברר מה טיבו של העצם הבלתי מזוהה.

אלה שזכו לראות את העב"מ בשמיים סיפרו כי העצם נראה כמו כדור אש, ומיהרו לשלוף את המצלמות ולתעד את הפלא. נהג אוטובוס מקומי סיפר: "זה נראה כאילו כדור האש מנסה להתחמק ממשהו, הוא נע במהירות אדירה".

עם זאת, חלק ממומחי החלל בסין ציננו מעט את ההתלהבות, ואמרו כי ישנה אפשרות שהבזק האור בשמי סין נגרם כתוצאה מטיל בליסטי שנורה על ידי ארה"ב. גורמים רשמיים בסין לא הכחישו את הסברה הזו, אבל הבהירו כי הם לא רוצים להצהיר באופן פומבי כי אכן מדובר בטיל אמריקני.