דור של "טוני בליירים" גדל בקוסובו

זה יכול להיות סתם "טוני", אבל גם "טוניבלר" ברצף. שמו של ראש ממשלת בריטניה לשעבר נהיה יותר ויותר פופולרי לילדים ברחבי קוסובו, מאז שבלייר תמך בפעולות נגד סרביה במלחמה המדממת נגד האלבנים ב-1999 והיה גם אחד הראשונים שהכיר בעצמאותה של קוסובו ב-2008. השבוע הוא ביקר במדינה הצעירה וזכה לכבוד רב

טוני בלייר, ארכיון (רויטרס)

ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, פגש לא פחות מתשעה ילדים הנושאים את שמו בקוסובו. הילדים - כולם נקראים "טוניבלר" (במחובר) או פשוט "טוני" - הצטרפו לראש הממשלה לשעבר ואשתו שרי בבירה פריסטינה, כדי לשיר יחדיו את שירו של מייקל ג'קסון, "אנחנו העולם".

הבנים נקראו על שמו של בלייר בגלל פעולותיו בהובלת הקריאות לברית נאט"ו להתנגד לסרביה ב-1999, בזמן המלחמה בין הלוחמים האלבניים והגדודים של הדיקטטור הסרבי סלובודאן מילושביץ.

בריטניה הייתה בין המדינות הראשונות שהכירו בחבל הארץ המדמם קוסובו כמדינה, כשזו הכריזה על עצמאות מסרביה ב-2008.

"לא התחרטתי, לא מתחרט"

הקהל הריע וצעק את שמו של בלייר, ונופף בדגלים של קוסובו ובריטניה, שעה שבלייר עלה על הבמה. נערה שהשתתפה בהנחיית האירוע אמרה לו: "כפי שאתה יכול לראות, שמך די נפוץ בארצנו".

בלייר, שכיום מכהן כשליח הקוורטט למזרח התיכון, אמר לקהל המעודד כי "עשיתי מה שהיה נכון. עשיתי מה שהיה צודק. לא התחרטתי על זה אז. אני לא מתחרט על זה כעת". במהלך ביקורו בן היומיים במדינה הצעירה, נפגש בלייר גם עם ראש ממשלת קוסובו, האשים ת'אסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק