בגלל כדור: 5 שעות במרתפי המשטרה

הרבה מאיתנו מכירים את התופעה: הילדים שגרים בבית הסמוך משחקים בכדור, לא נזהרים ובועטים אותו הישר אל חצר הבית, תוך כדי שהם גורמים נזק לחפצים ולעיתים גם למכונית. אישה מבריטניה החליטה ללמד את שכניה לקח והחרימה להם את הכדור. בתגובה, עצרה אותה המשטרה, חקרה אותה במשך 5 שעות ולקחה ממנה דגימת DNA

(דיילי מייל)

הכל בגלל כדור בשווי 25 שקלים: אישה בריטית שהחליטה ללמד את השכנים שלה לקח נענשה קשות על ידי המשטרה - היא נעצרה ונחקרה במשך חמש שעות ובנוסף נלקחו ממנה דגימת DNA. כל "חטאה" של האישה היה שהחרימה את כדור המשחק שנזרק, בשוגג, לגינתה על ידי ילדי השכנים.

לורטה קול בת ה-47 טענה בפני השוטרים שכבר תקופה ארוכה שילדי השכנים לא נזהרים וגורמים נזקים לחפצים שנמצאים בחצרה ואף לרכבה. לכן, כך היא טענה, היא החליטה להחרים את הכדור ולא להחזיר להם אותו, לפחות עד שיבינו שעליהם להיזהר.

השוטרים שהגיעו לביתה של קול שלוש פעמים וביקשו שתחזיר את הכדור לא התרשמו מהסבריה של ה"עבריינית" והחליטו לעצור אותה. היא הוחזקה במשך חמש שעות במרתפי החקירות של המשטרה, צולמה, נפתח לה תיק פלילי ונלקחה ממנה דגימת DNA. בנוסף, הוזהרה קול כי אם תחזור על המעשה, היא תיעצר בשנית והפעם גם תישפט בחומרה.

"לא האמנתי למה שקרה", אמרה קול אחרי המעשה. "שאלתי את השוטרים האם במקרה שאחזיר את הכדור הם יוכלו להבטיח לי שידברו עם ההורים כדי שזה לא יקרה שוב", הוסיפה קול, "אבל הם אמרו לי שאי אפשר להבטיח לי".

דוברת מטעם המשטרה הבריטית מסרה כי המקרה טופל כבכל מקרה של גניבה. "גברת קול הוזהרה כי אם היא לא תחזיר את הכדור, נתייחס לזה כגניבה", הסבירה הדוברת. "ברגע שהיא לא החזירה, לא הייתה לנו ברירה אלא לעצור אותה". עוד הוסיפה הדוברת כי החקירה הארוכה ולקיחת דגימת ה-DNA הם תהליכים שגרתיים בעת מעצר חשודים.

צפו בריאיון הבלעדי של יונית לוי עם ברק אובמה