הפייסבוק הוביל לפענוח רצח ילדה

בני זוג מקולורדו כמעט הצליחו להתחמק מידם של החוקרים לאחר שעל פי החשד רצחו את בתם, אך הודעת פייסבוק ששלחו לתחנת טלוויזיה לאחר הרצח חשפה את מיקומם והוכיחה כי הם אלו שאחראים למותה. מחקירת המקרה עולה שההורים קברו את הילדה בכוך בקיר ביתם וברחו עם שני ילדיהם למדינה אחרת בארה"ב

החשודה ברצח, נתפסה בזכות הפייסבוק (חדשות 2)

הודעת פייסבוק - היא שהובילה את חוקרים של משטרת ארה"ב לפענח רצח מזעזע של ילדה בת 9 בקולורדו. התכתבות שהתגלתה ברשת החברתית הפופולרית חשפה כי הוריה של הילדה, הם אלו שעמדו מאחורי מותה ונמלטו מחשש שיעצרו.

חייה האומללים ממילא של ג'נסיס בת ה-9 הסתיימו בטרגדיה שהייתה צפוייה מראש. הוריה התעללו בה ובשני אחיה במשך שנים, אולם יום אחד במהלך חודש מאי האחרון העניינים בבית יצאו מכלל שליטה. ההורים חשודים שהכו את הילדה עד מוות ואז קברו אותה בתוך כוך בקיר ביתם.

גופת ילדה התגלתה בבית נטוש

במשך זמן רב לא הבחין איש בהיעדרה של ג'נסיס. מיד לאחר הרצח עזבו ההורים עם שני ילדיהם הנוספים את ביתם ועברו לחיות כהומלסים במדינה אחרת בארצות הברית. ההורים, חניף סימס ומוניק לינץ, שניהם בני 29, נעלמו מאז ולא היה ניתן לאתרם.

לאחר שהתגלתה גופתה של הילדה, הצליחו החוקרים שחשדו בהורים לאתרם בזכות הודעה ששלחו דרך הפייסבוק לתחנת טלוויזיה. "הצלחנו לאתר הודעה שנשלחה על ידי הרוצחים ברשת החברתית לתחנת הטלוויזיה של קולורדו ספרינגס", הסביר השריף המרומי טרי מקנטה. "הרוצחים שלחו אותה מהמוטל בו שהו מיד אחרי שביצעו את הרצח", הוסיף.

נשאו תפילה - וקברו את הילדה בכוך בקיר

לאחר שנתפסו טענו בני הזוג שכל זה קרה בטעות, ושיתפו פעולה עם המשטרה. "אנחנו מקבלים מידע מהזוג שעוזר לנו להשלים את החללים", אמר השריף. תחנת טלוויזיה מקומית סיפרה שהחשודים שלחו את ההודעה מהפייסבוק כדי להשמיע את הצד שלהם בסיפור לפני שיסגירו עצמם. העיתונאים הבינו שאכן מדובר בהורים לאחר שהם סיפקו מידע רב על המקרה.

החשודים טוענים להגנתם שמצאו את הילדה מחוסרת הכרה באמבטיה, והחליטו להחביא אותה אחרי שערכו לה טקס פרידה עם תפילות ופרחים. מוניק טענה בחקירתה שהיא ניסתה להעביר את הילדה למיטה ולבצע בה הנשמה מפה לפה, הדבר לא הצליח ולכן הם החליטו לקבור אותה בתוך הכוך בבית כעבור יומיים.

 צפו בריאיון הבלעדי המלא של יונית לוי עם ברק אובמה