סוף לפרשת הריגול - הושלמה העסקה

פרשת הריגול הגדולה ביותר מאז תום המלחמה הקרה הגיעה לסיומה הלילה כאשר עשרת המרגלים הרוסים עלו על מטוס לארצם. כבר אתמול שוחרר לוינה המדען המערבי שהיה כלוא ברוסיה. הפרשה הושלמה בדיסקרטיות מירבית, כאשר משרדי החוץ של שתי המדינות מקפידים לצנן את הרוחות ולמנוע את התדרדרות היחסים בין המדינות

סופה של פרשת הריגול הגדולה ביותר מאז המלחמה הקרה: המרגלים הרוסים עזבו הלילה את ארצות הברית ועלו על מטוס בחזרה לארצם. בתמורה לחזרתם למוסקבה, שיחררה רוסיה מדען שהאשימה בריגול לטובת ארה"ב.

בית משפט בארצות הברית החליט לגרש את חמשת הגברים וחמשת הנשים שהודו בריגול עבור רוסיה. רוסיה העבירה כבר אתמול לוינה את מדען הגרעין הרוסי שנחשד בריגול לטובת המערב. כמו כן העניק נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב חנינה לארבעה חשודים נוספים בריגול עבור ארצות הברית.

גירוש מהיר ודיסקרטי

גורמים בוושינגטון אומרים כי יש הסכמה רחבה בארצות הברית למהלך של גירוש מהיר ודיסקרטי עד כמה שניתן. הממשלות אינן מעוניינות לדרדר את היחסים ביניהן, ומעדיפות שהדי הפרשה ישכחו במהרה.

"ארצות הברית ניצלה את ההזדמנות כדי לשחרר ארבעה אנשים המשרתים תקפות מאסר ממושכות ברוסיה, שכמה מהם היו במצב בריאותי קשה", אמר דובר משרד החוץ האמריקני מארק טונר. משרד החוץ הרוסי שחרר הצהרה ברוח אותם דברים ואמר "העסקה נעשתה כחלק מהשיפור ביחסי רוסיה וארה"ב, ונתנה להם דינמיקה חדשה".

המרגלת שרצתה להגיע עד בית המלוכה

מאז התפוצצות פרשיית הריגול, בעולם כולו עוסקים בפרשה החמורה, אך מרגלת אחת, אנה צ'פמן, גנבה את ההצגה כשהגיעה לכותרות בעיקר בשל יופייה עוצר הנשימה, ולא בשל יכולות הריגול המרשימות שלה.

אחרי שכבר פורסמו פרטים אינטימיים ותמונות עירום שלה, אתמול דווח בבריטניה כי צ'פמן אף ניסתה ליצור קשרים עם הנסיכים וויליאם והארי, בניו של יורש העצר צ'ארלס. במסגרת מאמציה ליצור קשרים עם ראשי הממסד בבריטניה היא "התיידדה" עם חבר בבית הלורדים, ואף נבדק החשד שהיא נהגה לבלות באופן קבוע במועדוני צמרת בלונדון - כדי להתיידד עם הנסיכים ובכך לחדור אל לבו של בית המלוכה הבריטי.