עיתונאית פוטרה בגלל ציוץ בטוויטר

"עצובה לשמוע על לכתבו של סייד מוחמד חוסיין פדאללה... אחד הענקים בחיזבאללה, שאני מכבדת מאוד" - כך כתבה אוקטביה נסר, כתבת CNN במזרח התיכון, בחשבון הטוויטר שלה. מעסיקיה, שלא ראו עין בעין עם דעותיה, החליטו לשלוח אותה לביתה עם מכתב פיטורים. נסר, לדבריה, למדה את הלקח: "אסור להשתמש בטוויטר בנושאים רגישים"

זהירות מציוצי הטוויטר (חדשות 2)

לא נזהרה במילותיה: עורכת ברשת CNN פוטרה מעבודתה בגלל ציוץ ברשת הטוויטר בו כתבה כי היא רוחשת כבוד רב למנהיג הרוחני המנוח של החיזבאללה מוחמד חוסין פדאללה. בכך, טענו מעסיקיה, נפגעה אמינותה ומקצועיותה.

כתבת הרשת במזרח התיכון אוקטביה נסר ניצלה, לטענתה, את 140 התווים בטוויטר כדי לרחוש כבוד למנהיג המנוח וליחסו פורץ הדרך בנוגע לזכויות הנשים. "טעות השיפוט" הזו, לדברי מעסיקיה, הספיקה בשביל לסיים עבודה של שני עשורים מטעם החברה.

"עצובה לשמוע על לכתבו של סייד מוחמד חוסיין פדאללה... אחד הענקים בחיזבאללה, שאני מכבדת מאוד", כתבה נסר בציוץ הכל כך בעייתי. אחרי פיטוריה כתבה נסר בבלוג שלה: "התגובות לציוץ שלי היו מיידיות, מוגזמות וסיפקו שיעור טוב לסיבה מדוע אסור להשתמש בטוויטר כדי להגיב על נושאים שנויים במחלוקת או רגישים".

כעת, תצטרך נסר לחפש עבודה חדשה, שם בוודאי לא יסתכלו בעין יפה על הפרשה שהביאה לפיטוריה הנוכחיים. הציוץ הבעייתי בטוויטר, בינתיים - נעלם כלא היה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק