דיווח: רוסיה רוצה "עסקת חילופי מרגלים" עם ארה"ב

בניסיון לסיים את המשבר עם וושינגטון, הציעו הרוסים להחזיר מרגל גרעין מהמערב שנידון ל-15 שנות מאסר ברוסיה - בתמורה לשחרורם של סוכנים שנעצרו בארה"ב בשבוע שעבר, כך מדווח בסוכנויות הידיעות. על פי הדיווח: "הם רוצים להוציא את העסקה לפועל כבר מחר"

ברוסיה אמנם הכחישו כל קשר לרשת המרגלים שנחשפה בשבוע שעבר בארצות הברית, אך נראה כי מאחורי הקלעים מתקיימים מאמצים מרתוניים לסיים את הפרשה מהר ככל שניתן.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת היום כי רוסיה מתכוונת להציע לארצות הברית לבצע "עסקת חילופין" במסגרתה ישוחרר אחד החשודים בפרשת הריגול האחרונה, בתמורה לשחרורו של אדם שהורשע בריגול לטובת בריטניה ומרצה ברוסיה עונש של 15 שנות מאסר.

"שהעסקה תצא לפועל כבר מחר"

בית הדין הרוסי גזר בשנת 2004 את איגור סיטואגין, מומחה לנשק גרעיני, 15 שנות מאסר, באשמת מסירת מידע צבאי מסווג לסוכנים בריטים שפעלו במסגרת שירותי המודיעין האמריקניים. "כעת רוסיה רוצה להחליף בין סיטואגין בתמורה לסוכן שנעצר בארצות הברית", אמרה עורכת דינו של סיטואגין. "רוסיה רוצה שהעסקה תצא לפועל כבר מחר".

היא הוסיפה כי בשלב זה עדיין לא ידוע לה בתמורה למי בדיוק יוחזר סיטואגין - אך אמרה כי מיד עם הסכמתה של ארצות הברית לעסקה, ישוחרר סיטואגין ישירות לבריטניה.

המרגלת שרצתה להגיע עד בית המלוכה

מאז התפוצצות פרשיית הריגול, בעולם כולו עוסקים בפרשה החמורה, אך מרגלת אחת, אנה צ'פמן, גנבה את ההצגה כשהגיעה לכותרות בעיקר בשל יופייה עוצר הנשימה, ולא בשל יכולות הריגול המרשימות שלה.

אחרי שכבר פורסמו פרטים אינטימיים ותמונות עירום שלה, אתמול דווח בבריטניה כי צ'פמן אף ניסתה ליצור קשרים עם הנסיכים וויליאם והארי, בניו של יורש העצר צ'ארלס. במסגרת מאמציה ליצור קשרים עם ראשי הממסד בבריטניה היא "התיידדה" עם חבר בבית הלורדים, ואף נבדק החשד שהיא נהגה לבלות באופן קבוע במועדוני צמרת בלונדון - כדי להתיידד עם הנסיכים ובכך לחדור אל לבו של בית המלוכה הבריטי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק