פצועת הפיגוע קיבלה את פניה מחדש

דאביניה דאגלס בת ה-29 נפצעה קשה מאד בשרשרת הפיגועים ברכבת התחתית בלונדון לפני 5 שנים. היא עברה טיפול ממושך ביותר לשחזור פניה שהושחתו, והיום - 5 שנים אחרי - היא חושפת את פניה היפות, אותן היא "קיבלה שוב במתנה". עכשיו היא מספרת על תחושותיה בשנים הארוכות של הטיפולים: "חשבתי שאשאר מצולקת לעד"

דאגלס לפני ואחרי (חדשות 2)

פיגועי ה-7 ביולי בשנת 2005 זכורים היטב לתושבי הממלכה הבריטית. בדיוק לפני חמש שנים פוצצו עצמם ארבעה מחבלים בו זמנית בשלוש תחנות של הרכבת התחתית וגם באוטובוס במרכז לונדון. בשרשרת הפיצוצים נהרגו 52 אזרחים ומאות נפצעו.

בין הפצועים הייתה דאביניה דאגלס בת ה-29, שנפצעה באורח קשה מאד בפניה בפיצוץ שאירע בתחנת אדג'וור רואד. דאגלס ששיחזרה את רגע הפיצוץ סיפרה כי "כדור של אש הגיע מולי ושרף כל מה שעמד בדרכו". 

היא כלל לא תיארה לעצמה מה חומרת פציעתה, אך הבינה זאת רק לאחר שנוסעים שהביטו בה החלו לצרוח. התמונה בה מופיעה דאביניה כשפניה מכוסות בתחבושת לבנה הפכה לסמל של מתקפת הטרור הרצחנית.

"הייתי בטוחה שאשאר מצולקת ודחויה לנצח"

דאגלס, שפניה הושחתו, טופלה במהלך השנים במרכז הרפואי בלונדון המתמחה בטיפול בכוויות ובצלקות. היא עברה עשרות ניתוחים לשיקום עורה, ובתהליך רפואי שהוגדר כנס על ידי לא מעט אנשים - הצליחו הרופאים לשחזר בשלמות את מראה פניה.

"הייתי בטוחה שאשאר מצולקת ודחויה לנצח", אומרת היום דאגלס, שקיבלה את פניה שוב במתנה, והוסיפה: "רבים מהאנשים שעברו אירועים דומים סובלים מבעיות של בטחון עצמי וקושי להתמודד עם הפציעה, והם זקוקים לליווי פסיכולוגי צמוד. זה לא דבר קל".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק