האישה הקטנה בעולם רוצה עוד ילדים

סטייסי הראלד הדהימה את הרופאים כשהפכה לאם בפעם השלישית בנובמבר האחרון. למרות המלצות הרופאים שלא להיכנס שוב להריון, ממרומי 73 הסנטימטרים אליהם היא "מתנשאת" היא מעוניינת להביא עוד ילדים לעולם - גם אם יירשו ממנה את מחלתה הנדירה

סטייסי הראלד ומשפחתה (דיילי טלגרף)

הגודל באמת לא קובע - לפחות במקרה של סטייסי הראלד הזעירה: לאחר שהרופאים הזהירו אותה מפני כניסה להריון נוסף, האישה ש"מתנשאת" לגובה של 73 סנטימטרים בלבד הפכה לאם בפעם השלישית בגיל 36, והיא לא מתכוונת לעצור.

הראלד, תושבת קנטקי בארצות הברית, הדהימה את הרופאים בנובמבר האחרון כשהיא ובן זוגה הבריא בן ה-27 הפכו שוב להורים. לדברי בן הזוג, שעוסק בלימודי כמורה, הם מתכננים להביא ילדים נוספים לעולם. החשש הגדול של הרופאים מכניסה להיריון נוסף הוא שהעובר הגדל בתוכה ייצור לחץ על ריאותיה ועל לבה, הקטנים ביחס לגודלו הצפוי של עובר נורמלי.

כפי שניתן לראות בתמונות, הראלד סובלת מתסמונת גנטית נדירה בשם אוסטאוגנסיס אימפרפקטה, שמעכבת את גדילתה בגלל התפתחות לא תקינה של הריאות ושל שלד העצמות. "אנחנו מתייעצים עם הרופאים ומכבדים את דעתם, אבל הם לא תמיד צודקים", אמרה הראלד בראיון לטלגרף הבריטי על החלטתה להמשיך ולהרחיב את המשפחה.

התוספת האחרונה למשפחה הוא התינוק מלאכי בן ה-7 חודשים. בדומה לאחותו הגדולה קתרי בת ה-3 - גם הוא ירש את התסמונת הנדירה מאמו. מאז שנולד הוא שהה בבית החולים בעקבות קשיים בנשימה, ורק לפני חודש הצטרף לבית המשפחה. לעומתם, הבת האמצעית העונה לשם מאקיה נולדה בריאה וכעת היא כבר גבוהה יותר מאמה.

"כל אחד הוא נס"

כבר בהיריון הראשון אמרו הרופאים לסטייסי כי העובר שיגדל בגופה הקטן עלול למעוך את איבריה הפנימיים, אבל היא לא הקשיבה. "כל החיים שלי ההורים שלי אמרו לי שאני יכולה לעשות מה שאני רוצה", הסבירה. "ואז הרופאים האלה אמרו שאני לא יכולה לגדל משפחה - זה שבר אותי" .

שמונה חודשים לאחר הבשורה המרה נולדה לבני הזוג תינוקת יפהפייה ובריאה. השניים לא עצרו וכעבור פחות משנתיים הגיחה לאוויר העולה מאיקה. "לא תכננו להביא יותר משני ילדים", סיפרה סטייסי. "עכשיו אנחנו ממש מאושרים. אנחנו חושבים שכל אחד מהם הוא נס בפני עצמו".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק