האשה שחיה עם גופת בעלה במשך 10 שנים

בכל פעם שמישהו מבני משפחתה של גברת סטיבנס מת - היא הוציאה אותו מהקבר, חנטה אותו והניחה אותו במקום קבוע ברחבי הבית, כדי "שיישאר קרוב אליה". האלמנה האמריקנית שמרה על גופות קרוביה במצב טוב עד כמה שניתן, ואף התיזה עליהן בושם. עכשיו, אחרי שהמשטרה עלתה עליה, היא אומרת: "מאוד קשה לי עם המוות"

עד שהמוות יפריד בינינו - או שלא: אלמנה אמריקנית מפנסילבניה חיה עם גופתו של בעלה המנוח במשך יותר מעשור, לאחר שפשוט לא הצליחה להתמודד עם מותו. עכשיו, אחרי שסיפורה נחשף, אומרת האלמנה: "מאוד קשה לי עם המוות".

ג'ין סיטבנס בת ה-91 מתקשה כבר זמן רב להבין שהמוות הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. בכל פעם שאדם קרוב לליבה הולך לעולמו, היא נוהגת להוציא אותו מהקבר לאחר טקס ההלוויה, לחנוט את גופתו ולהניח את הגופה במקום קבוע בבית שלה.

בשנת 1999 היא הוציאה את גופת בעלה מהקבר והחליטה להאריך את 60 שנות הנישואים המשותפות שלהם. בני הזוג "חיו יחדיו" במשך עשר השנים האחרונות, עד שבאוקטובר האחרון מתה גם אחותה התאומה של גב' סטיבנס. הקשישה לא היססה: היא העבירה לחזקתה גם את גופת אחותה ופשוט ניהלה יחד עם שתי הגופות את שגרת החיים שלה.

סטיבנס טיפלה במסירות בגופות שנשארו במצב טוב, לפחות עד כמה שניתן, אך בחודש שעבר המשטרה המקומית קיבלה מידע מודיעיני על המנהג הלא שגרתי של האלמנה, הגיעה לביתה של סטיבנס והודיעה לה שעל הגופות לחזור למקומן הראוי - לבית הקברות.

התיזה על הגופות בושם

עכשיו כדי לבלות עם קרוביה זמן איכות , צריכה סטיבנס לנסוע לבית הקברות בעיירה בראדפורד. "אני חושבת שכשאתה טומן אותם באדמה, אז השלום הוא סופי", מספרת סטיבנס. "כשהם היו לידי יכולתי לדבר איתם, יכולתי לגעת בהם, יכולתי לראות אותם".

סטיבנס שמרה את אחותה ג'ואן בבגדים היפים ביותר שלה כשהיא שוכבת על ספה בחדר האורחים. כדי להתגבר על הריח, היא נהגה להתיז על הגופות בושם יוקרתי. "הייתי נכנסת לחדר ומדברת איתה, ככה הייתי שוכחת", אמרה גברת סטיבנס. "הייתי מניחה על פניה את המשקפיים ואז זה היה שונה, סידרתי אותה, הייתי מסדרת את פניה כל הזמן".

יחס דומה קיבל בעלה במשך לא פחות מעשר שנים תמימות. הוא הונח על ספה במחסן וקיבל טיפול אסתטי מידי יום. לאחר שנחשף הסיפור היא אינה מבינה למה אנשים כל כך מופתעים: "שואלים אותי למה אני רוצה לחיות עם אנשים מתים?", היא מספרת ומסבירה, "כנראה אני לא מרגישה את אותם הדברים כלפי המוות".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק