כנגד כל הסיכויים: החייל שחזר לחיים עם 4 גפיים חדשות

ברנדון מארוקו היה יכול להפוך בקלות לעוד שם ברשימה הארוכה של החיילים האמריקנים שנהרגו בעירק. מארוקו איבד לפני כשנה את כל ארבע גפיו בפיצוץ מטען והיה על סף מוות, אבל הוא חזר לחיים ובקרוב יעבור ניתוח מהפכני בו ישתילו לו 2 ידיים ו-2 רגליים חדשות. עכשיו יש לו זמן להתכונן לחתונה

בערב חג הפסחא בשנה שעברה יצא ברנדון מארוקו, חייל אמריקני, לסיור שגרתי בעיר נג'ף שבעירק. הוא לא שיער שהנסיעה הזו כמעט תביא למותו. מטען רב עוצמה התפוצץ סמוך לרכבו, ומארוקו נפצע קשה, איבד את כל ארבע גפיו וגם את חברו הטוב שנהרג בפיצוץ.

"שתי הידיים והרגל השמאלית שלי נקטעו כתוצאה מהפיצוץ, הרגל הימנית הייתה מחוברת ממש במעט לגוף שלי", מספר מארוקו, שלמרבה המזל הצליח לשרוד - רק בגלל החום הרב שנוצר ברכב בעקבות הפיצוץ. "היה ממש חם כתוצאה מהפיצוץ, ולכן בקושי דיממתי מהפציעות שלי. אותו כלי נשק שלקח את כל גפיי הציל את חיי".

יעבור ניתוח מהפכני להשתלת 4 גפיים

מארוקו מספר כי הוא לא ציפה לחיות. הוא היה באמת על סף מוות שלוש פעמים, אבל הצליח לשוב לחיים שלוש פעמים לאחר שהרופאים השיבו לו את הדופק. מאז, החל ברנדון בהליך שיקום ארוך, והוא האדם האחרון שיוותר על האפשרות להיות כאחד האדם. "אני לא אתן לפציעות להשתלט על חיי", אומר החייל, שיחל בקרוב בלימודים באוניברסיטה.

בגופו של ברנדון הותקנו כבר מזמן פרוטזות חדשות, אותן למד להפעיל במהירות. אולם בעוד כחודש הוא צפוי לעבור ניתוח מהפכני במהלכו ישתילו לו 2 ידיים ו-2 רגליים חדשות, לראשונה בעולם. במידה והניתוח יצליח, תהיה זו בשורה דרמטית עבור קטועי גפיים בעולם כולו.

ברנדון, שהכיר במהלך השיקום שלו את אשתו לעתיד קייט, מספר כי אם הדבר היה בשליטתו הוא היה מעדיף לוותר על רגליו. "בלי רגליים אתה עוד יכול להיות עצמאי, אבל בלי ידיים ישנן הרבה יותר בעיות שצריך להתמודד איתן". למרות השיפור המשמעותי במצבו, למארוקו ישנה עוד מטרה אחת להגשים - להנחיל לבני האדם את הידיעה כי גם אם לעתים קשה לעמוד, אין דבר העומד בפני הרצון.

צפו: האדם שהושתלה לו מצלמה זעירה במקום עין

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק