גרמניה מכחישה: לא הפעלנו סנקציות נגד אירן

גרמניה ואבו דאבי ממהרות להפריך את הדיווחים על סנקציות שהפעילו נגד מטוסים אירניים שביקשו לתדלק בשטחן. דובר רשות שדות התעופה באבו דאבי הכחיש את הטענות ואמר, "יש לנו חוזים עם חברות איראניות, ואנו מאפשרים להם לתדלק"

חוששים מתגובה אירנית או סותרים את הדיווחים? על רקע הפרסומים לפיהם שדות התעופה בגרמניה, בריטניה ובאיחוד האמירויות סירבו לתדלק מטוסי נוסעים איראניים, הכחיש הערב משרד התחבורה הגרמני את הדברים. דובר רשות שדות התעופה באבו דאבי הכחיש גם הוא את הטענות ואמר, "יש לנו חוזים עם חברות איראניות, ואנו מאפשרים להם לתדלק".

ההצהרות מצד גרמניה ואבו דאבי מגיעות בעקבות הפרסומים מוקדם יותר הערב, לפיהם הסנקציות עליהן חתם נשיא ארצות הברית ברק אובמה מקבלות ביטוי ממשי. גורמים באירן דיווחו על סירוב מצד מדינות אירופה ומדובאי לספק דלק למטוסים אירניים שעוברים בשטחה.

על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות האירנית "איסנה", גרמניה, בריטניה ואיחוד האמירויות סירבו לספק דלק למטוסי הנוסעים, אחרי אישור הסנקציות האחרונות שהתקבלו נגד הרפובליקה האסלאמית. "מאז השבוע שעבר, המטוסים שלנו לא תדלקו בשדות תעופה בבריטניה, בגרמניה ובאיחוד האמירויות בגלל הסנקציות שאמריקה יזמה", אמר השר האירני לענייני תעופה מחבי אליארי.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה חתם ביום חמישי האחרון על החוק שמאשר סנקציות ארוכות טווח נגד אירן, שהינן חלק מהצעדים שנועדו לבלום את ייבוא הדלק של אירן ולגרום לבידודה של המדינה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק