דיווח: אירופה מונעת דלק מאירן

הסנקציות עליהן חתם נשיא ארה"ב ביום חמישי האחרון מקבלות ביטוי בפועל: סוכנות הידיעות האירנית מדווחת כי מדינות אירופה ואיחוד האמירויות מסרבות לספק דלק למטוסי הנוסעים האירניים, אחרי שהסנקציות אושרו נגד הרפובליקה האסלאמית. המטרה: לבלום את ייבוא הדלק של אירן ולגרום לבידודה

הסנקציות מקבלות ביטוי ממשי: אירן מדווחת על סירוב מצד מדינות אירופה ומדובאי לספק דלק למטוסים אירניים שעוברים בשטחה - כך מדווחת סוכנות הידיעות האירנית "איסנה".

על פי הדיווחים גרמניה, בריטניה ואיחוד האמירויות מסרבות לספק דלק למטוסי הנוסעים אחרי אישור הסנקציות האחרונות שהתקבלו נגד הרפובליקה האסלאמית.

"מאז השבוע שעבר, המטוסים שלנו לא תדלקו בשדות תעופה בבריטניה, בגרמניה ובאיחוד האמירויות בגלל הסנקציות שאמריקה יזמה", אמר השר האירני לענייני תעופה מחבי אליארי.

אירן מאיימת בצעדים נגדיים נגד אירופה

נשיא ארצות הברית ברק אובמה חתם ביום חמישי האחרון על החוק שמאשר סנקציות ארוכות טווח נגד אירן, שהינן חלק מהצעדים שנועדו לבלום את ייבוא הדלק של אירן ולגרום לבידודה של המדינה. על פי הדיווחים, האיחוד האירופי תומך ומשתף פעולה עם הצעדים של אובמה.

"אירן תנקוט באותם הצעדים לספינות ולמטוסים מאותן מדינות שיוצרות בעיות עבורנו", אמר חבר הפרלמנט האירני השמאטולה פלהטפישיה לסוכנות הידיעות.

למרות שאירן היא מפיקת הנפט החמישית בגדלה בעולם, היא לא מעבדת את הנפט ולכן הסנקציות בנושא הדלק פוגעות גם בחיי היום יום של האזרחים באירן. הצעד הנוכחי של מדינות אירופה יכול להביא לעלייה במחירי הטיסות היוצאות מאירן.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק