צפו: התמנון שחזה את נצחון גרמניה על ארגנטינה

פול התמנון הגרמני התפרסם בכך שהוא יודע לחזות איזו קבוצה תנצח במשחקים. עד היום הוא חזה את נצחונותיה של גרמניה בשלב המוקדם, וגם את ההפסד לסרביה. בינתיים ארגונים לזכויות בעלי חיים דורשים לשחררו לים

התמנון הגרמני שהתפרסם בכך שהוא מסוגל לחזות בצורה מדויקת את המנצחות במשחקי המונדיאל עשה זאת שוב. פול התמנון חזה כבר לפני ארבעה ימים שגרמניה תנצח את ארגנטינה. המשחק כידוע, הסתיים בתבוסה קשה לנבחרת של מרדונה, 4:0 מתוק לגרמנים.

אבל ארגוני זכויות למען בעלי חיים לא אוהבים את השימוש שעושים בתמנון חובב הכדורגל: "כדי שפול יוכל ליהנות ולחגוג גם הוא בשבת ולא רק חובבי כדורגל, אגודת PETA גרמניה דורשת לשחרר אותו מיידית", כך נמסר בהודעה שפרסם הארגון.

"פול תקוע באקווריום קטן ואנו חושבים שהוא צריך להיות בים. תמנונים הם בין היצורים החכמים ביותר, הם מסוגלים לבצע תהליכי מחשבה מורכבים ויש להם זכרון לטווח קצר וארוך", אמרה ביולוגית מטעם ארגון PETA.

דובר מטעם הארגון המחזיק בפול התמנון מתנגד לשחרור לים: "בעלי חיים שנולדו בשבי רגילים לכך שמאכילים אותם ואין להם ניסיון במציאת אוכל בעצמם", אמר והוסיף, כי "אם ישוחרר - רוב הסיכויים שימות".

ביום שלישי הוכנסו לאקווריום של פול שתי קופסאות, אחת עם דגל גרמניה והשנייה עם דגל ארגנטינה, בכל אחת מהן מזון עבור התמנון. הקופסה הראשונה אותה הוא פותח - היא המנצחת החזויה. בשלבים המוקדמים יותר חזה פול את נצחונותיה של גרמניה על גאנה ועל אוסטרליה, וכן את ההפסד לסרביה. עכשיו יהיה מעניין לראות איזו נבחרת יחזה פול שתעלה לגמר המונדיאל.