דיווח: אובמה הזהיר את ארדואן מחקירה בינלאומית של המשט

מקורות טורקים דיווחו לעיתון "אל חיאת" כי הנשיא אובמה מנסה להוריד את ארדואן מהעץ הגבוה עליו נתלה ולהניא אותו מחקירה בינלאומית של המשט לעזה. הנשיא הזהיר את רה"מ הטורקי שהוועדה שתוקם עשויה דווקא להאשים את נוסעי הספינה באירועים

בזמן שטורקיה ממשיכה להחריף את הטון ודורשת מישראל התנצלות ופיצוי בגין אירועי המשט לעזה - מנסה הממשל האמריקני להוריד את ארדואן מהעץ הגבוה.

הבוקר דיווח העיתון הלונדוני "אל חיאת" כי נשיא ארה"ב ברק אובמה העביר מסר לראש הממשלה הטורקי ורמז לו כי חקירה בינלאומית, כפי שדורשת אנקרה, עשויה דווקא לפגוע בצד שלו.

מקורות טורקים מסרו לעיתון כי במהלך פגישה בין שני האישים בתחילת השבוע בקנדה ניסה הנשיא האמריקני להניא את ארדואן מהיוזמה להקים ועדת חקירה בינלאומית בעקבות העימות הקטלני בין לוחמי השייטת ומשתתפי המשט. על פי המקורות הזהיר אובמה את ראש ממשלת טורקיה כי חקירה כזו עשויה גם להטיל אשמה על פעילי ה"מרמרה".

עוד דווח ב"אל חיאת" כי שר התמ"ת בנימין בן אליעזר ביקש מטורקיה לשקול לתת הזדמנות לוועדת הבדיקה הישראלית שמונתה לחקור את האירועים, אך לא תשתף פעולה באופן ישיר או תשתתף בוועידה הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים על המשבר עם הטורקים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משבר עם טורקיה - סיקור מיוחד:

בעקבות החרם: הפסדי ענק לתיירות הטורקית

ניסיון ראשון לחדש קשר עם טורקיה

ארדואן: "ישראל - כמו קוריאה הצפונית"

דיווח: טורקיה סגרה המרחב האווירי למטוסים מישראל

טיסת צה"ל לא הורשתה לעבור בשמי טורקיה

סרט טורקי: הרצל משחד את הסולטאן

טורקיה מחרימה את יד ושם

טורקיה: לא צריכים תיירים מישראל

טורקיה מודיעה על הקפאת יחסיה עם ישראל

פואד בן אליעזר: משהו התהפך אצל ארדואן

וושינגטון לאנקרה: אל תנטשי את המערב