קליפורניה: הילדה החטופה תקבל פיצויי ענק

מדינת קליפורניה תפצה את ג'ייסי לי דוגארד, האישה שנחטפה בגיל 11 על ידי סוטה מין והוחזקה בשבי 18 שנה, בסכום של 10 מיליון דולרים. הפיצוי הגיע לאחר שבמשך שנים טיפלו קציני מבחן בחוטפה של דוגארד אך לא הצליחו לגלות אותה

סוף סוף, צדק: ג'ייסי לי דוגארד זכתה אתמול, במסגרת המשפט שמתקיים בעניינה, בתשלום פיצויים של 10 מיליון דולרים ממדינת קליפורניה. דוגארד, 30, נחטפה מתחנת אוטובוס כשהייתה בת 11 והוחזקה בשבי במשך 18 שנה על ידי סוטה מין.

היא אותרה בחודש אוגוסט, לפני כשנה, עם שתי הבנות שהיא ילדה לחוטפה, פיליפ גארידו. דוגארד ובנותיה, כיום בנות 13 ו-16, הוחבאו בגינה אחורית בביתו של גארידו בעיירה קטנה בקליפורניה, סמוך לסן פרנסיסקו.

עורכי דינה של דוגארד טענו במהלך המשפט שקציני המבחן ופקידי הסיוע שעסקו בתיקו של החוטף במהלך השנים "לא עשו את עבודתם כראוי". גארידו היה בפיקוח של קציני מבחן מאז 1999, אך הם לא גילו את דוגארד ובנותיה.

"הכסף הכרחי לבנות"

ג'ייסי לי דוגארד ובנותיה טענו במשפט לנזקים פסיכולוגיים, פיזיים ורגשיים קשים שנגרמו להם ואתמול בית המשפט בקליפורניה הסכים להסדר במסגרתו תקבל דוגארד כאמור 10 מיליון דולרים.

גארידו ואשתו ננסי טענו שהם לא אשמים בחטיפה ובאונס של ג'ייסי לי דוגארד. אחד השופטים שאישרו את ההסדר, פליפה פואנטס, אמר שהכסף יהיה הכרחי להמשך חייה של דוגארד. "ג'ייסי לי ובנותיה חיות כעת בבידוד ויזדקקו לשנים רבות של טיפול, חינוך ודאגה בריאותית".

מפני שההחלטה התקבלה לפני אישור תקציב המדינה בקליפורניה, המושל ארנולד שוורצנגר טרם נתן את האישור הסופי לסכום, אך דובר מטעמו אמר כי בכוונתו לאשר את הכסף שיועבר לחטופה.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק