"גוגל": הטבה לעובדים - גייז בלבד

ממתוק יצא עז: ענקית האינטרנט "גוגל" הודיעה שתפצה עובדים הומוסקסואלים שחולקים משק בית משותף עם בן או בת זוג, מפני שרשויות המס בארה"ב לא מכירות בהם כמשפחה. הבעיה: העובדים ההטרוסקסואלים שחולקים משק בית עם בן זוג ולא רוצים להינשא, לא מקבלים את אותה ההטבה

גוגל. אפלייה מתקנת? (רויטרס)

מדיניות חדשה של ענקית האינטרנט "גוגל" מעוררת לא מעט תהיות, לאחר שהחברה חשפה כי היא תפצה עובדים על מיסים שמשולמים על ההטבות הבריאותיות של בני זוגם - אבל רק אם הם הומוסקסואלים.

החברה פרסמה בבלוג שלה אתמול, כי היא "תפצה על מיסי הטבות ביטוח בריאות לכל בני הזוג בני אותו המין בארצות הברית". ובמילים אחרות, "גוגל" תשלם לעובדים הומוסקסואלים שכוללים את בני הזוג שלהם בתכניות ביטוח הבריאות יותר כסף כדי לפצות על המיסים הפדרליים שהם משלמים (זוגות נשואים לא מחויבים בתשלום מיסים על הטבות בריאות).

למרות המדיניות בעלת הכוונות הטובות של גוגל, החברה מקפחת מגזר אחר - עובדי החברה שחיים עם בן או בת זוג, אך לא נשואים. החברה לא מציעה תשלום נוסף לעובדים אלו, מפני שהיא טוענת שהם יכולים להימנע מתשלום המס על ידי נישואין.

ארגוני זכויות האדם מברכים

דריל הרשאפט, מנהל "הקמפיין לזכויות אדם", קבוצה לזכויות הקהילה הלהט"בית (לסביות, הומואים, טרנסקסואלים וביסקסואלים) אומר כי גוגל צועדת בכיוון הנכון. "הם עושים את מה שהממשלה עדיין לא הבינה איך לעשות, איך להתמודד עם המגוון בכוח העבודה כיום", אמר הרשאפט לרשת החדשות האמריקנית "פוקס ניוז".

"זה מחסל את האפלייה הקיימת במסגרתה הומואים ולסביות מתמודדים עם חוק פדרלי שאינו מכיר במשפחות שלהם", הוסיף הרשאפט.

לפי הפרשנית המשפטית של "פוקס", ליז וויל, אפילו אם הרעיון נראה טוב על הנייר, זה עלול להפוך לעניין משפטי מפני שהחברה מחליטה אילו בני זוג מקבלים את ההטבה - אך ורק על רקע נטייה מינית.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק