מחקר: קליאופטרה מתה ממנת יתר

למרות הסברה הרווחת לפיה המלכה המצרית קליאופטרה מתה מנשיכת נחש, חוקרים גרמנים טוענים כעת כי היא שמה קץ לחייה לאחר ששתתה קוקטייל סמים. החוקרים הגרמניים שערכו בדיקות בכתבים מצריים רפואיים משוכנעים כי המלכה האגדית לא רצתה לפגוע ביופייה ולכן בחרה במוות מהיר וקטלני

כיצד באמת מתה קליאופטרה? (חדשות 2)

מלכת מצרים האגדית קליאופטרה מתה לאחר ששתתה קוקטייל סמים קטלני ולא כתוצאה מנשיכת נחש - כך טוענים חוקרים מאוניברסיטת טרייר בגרמניה, זאת בניגוד לסברה הרווחת בה החזיקו החוקרים במשך שנים.

על פי הפרופסור הגרמני וההיסטוריון כריסטוף סייפר, המלכה המצרית שמה קץ לחייה באמצעות שתיית שיקוי שבתוכו אופיום וצמחים נוספים. המחקר החדש מפריך את הטענה שעל פיה נחש קוברה מצרי הוא זה שגרם למותה הטרגי של המלכה.

לטענת החוקרים, כלל לא סביר שקליאופטרה, שהיתה ידועה ביופייה הרב, רצתה להשחית את פניה ואת גופה באמצעות נשיכת הנחש. הם הגיעו למסקנות המחקר בתום מסע שערכו לאלכסנדריה שבמצרים, שם ניתחו כתבים רפואיים עתיקים וחקרו מומחים בתחום.

"קליאופטרה רצתה להישאר יפה במותה כדי לשמר את המיתוס סביבה", מסביר פרופסור סייפר. "היא ככל הנראה לקחה קוקטייל קטלני שהיה נפוץ באותה תקופה, מכיוון שרצתה לסיים את חייה במהירות ולא בייסורים". סייפר מדגיש שמוות מנשיכת נחש עלול לקחת אפילו מספר ימים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק