שני מורים גנבו "מזכרת" מאושוויץ

התקשורת הפולנית דיווחה כי שני מורים מקנדה הודו כי גנבו פינים ממסילת הרכבת. לטענתם, הם לקחו אותם בגלל שרצו מזכרת מהטיול במחנה ההשמדה הנאצי המפורסם

מסילת הברזל במחנה ההשמדה אושוויץ (רויטרס)

שני מורים מקנדה נתפסו במחנה ההשמדה אושוויץ אחרי ש"לקחו" לעצמם כמה מזכרות. השניים נתפסו לאחר שגנבו מאתר ההשמדה פינים ממסילת הרכבת במחנה, פסי הרכבת שהובילו מאות אלפים למותם.

"החשודים נתפסו עם השלל בידם על ידי האבטחה והוסגרו לשוטרים ששומרים על המוזיאון", אמר ברטוז ברטיזל, דובר אתר אושוויץ. ברטיזל ציין כי לפינים הללו אין כל ערך כספי אלא ערך היסטורי עצום.

על פי הדיווח בתקשורת הפולנית, שני המורים הקנדים שהודו שגנבו את הפינים, לקחו אותם בגלל שרצו מזכרת מהטיול במחנה ההשמדה הנאצי המפורסם. הם משכו את תשומת ליבם של אנשי האבטחה כשהתכופפו סמוך למסילה בתחנה בה הרכבות פרקו את ה"מטען" שלהן - בני אדם. עוד מבקרים ששהו באתר הודיעו לאנשי האבטחה על המעשה.

האבטחה במחנה ההשמדה הוגברה אחרי גניבת השלט

שני המורים נלקחו לחקירה, במהלכה החזירו את הפינים ושוחררו, לאחר שאנשי האבטחה של האתר הציגו בפניהם את התמונות שנקלטו על ידי מצלמות האבטחה. עדיין לא ברור אם יוגש נגד השניים כתב אישום.

הרשויות בפולין הגבירו את האבטחה סביב מחנה ההשמדה בדרום המדינה אחרי שבדצמבר האחרון נגנב שלט "העבודה משחררת" מהכניסה למחנה, אז המשטרה הפולנית מצאה את גנבי השלט במרכז פולין אחרי שלושה ימים של מצוד אחרי הגנבים.