מדהים: קבוצת עכברים אוסטרלית תופסת גלים

תושב אוסטרליה מצא תחביב לא שגרתי: במהלך השנים האחרונות הוא מאמן את עכברי המחמד שלו לתפוס גלים. החיות הזעירות שכלל לא מפחדות מהמים עולות על הגלשן שוב ושוב ומבצעות תעלולים שיביישו גולשים מקצוענים. צפו בעכברים עולים על הגלשן

מי אמר שרק בני אדם יכולים לגלוש? תושב אוסטרליה בן 39 שבונה סירות למחייתו, החליט להפוך את עכברי המחמד שהוא מגדל, לראשונים שתופסים גלים ללא עזרת אדם.

שיין וילמוט בנה בעצמו גלשנים זעירים המותאמים במיוחד לעכברים האמיצים, שלא חששו להירטב מעט כדי לתרגל את המהלכים המסובכים. כעת הם הפכו לגולשים מקצוענים שאף מביישים בני אדם שמנסים להתייצב על הגלים ללא הצלחה.

"בניגוד להנחה הרווחת, עכברים הם למעשה שחיינים מצויינים, לכן כשהם נופלים מהגלשן הם שוחים סביב עד שאני אוסף אותם", מספר וילמוט. לדבריו, למרות שרבים מעלים חשש שדגים גדולים יכולים לפגוע בעכברים הסכנה האמיתית שלהם על החוף היא למעשה שחפים שעפים מעליהם ולכן הוא תמיד פוקח עין השמיימה.

"הבטחתי לעצמי שאם אחד מהעכברים ייפגע במהלך האימונים אני אפסיק זאת מיד", מתוודה וילמוט, "אני רק עושה זאת כי אני מרגיש שהם בטוחים". לבסוף מסכם מאמנם המסור: "העכברים הם לא רק חיות מחמד, הם גם חברים שלי ולכן אני מאוד דואג להם".

רוצים לצפות בקטעי וידאו חזקים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק