כמה עלה צילום ריאותיה של מונרו?

אין גבול להערצה. איסוף פריטים ומזכרות של מפורסמים הפך מזמן לטרנד בקרב המעריצים ההדוקים, אך פריט יוצא דופן נמכר השבוע - צילום רנטגן של מרלין מונרו

מי מעוניין בצילום רנטגן של מונרו? (חדשות 2)

אחד ממעריציה של מרלין מונרו יזכה לתלות את תצלום ריאותיה בביתו, לאחר שרכש את פריט האספנים במכירה פומבית.

במכירה הפומבית בלאס וגאס, העריכו תחילה כי צילום הרנטגן של ריאותיה של סמל המין לא יימכר מעל 1,200 דולר. אך מעריציה של הכוכבת שנהרגה לפני 48 שנים לא וויתרו, והצילום נמכר בלא פחות מ-45 אלף דולר.

הכסא עליו ישבה מונרו בתצלום האחרון בחייה, נמכר ב-35 אלף דולר. שני הפריטים הללו הם ככל הנראה המזכרות האחרונות של הכוכבת שיימכרו.

מזכרות ממלך הפופ

בנובמבר 2009 הכפפה הלבנה המפורסמת של מייקל ג'קסון, נמכרה בעבור 350 אלף דולר, במכירה פומבית למזכרות, ובכך עברה בהרבה את ההערכות המקדימות למחיר המכירה - 50 אלף דולר. דארן ג'וליין, שניהל את המכירה הפומבית, קרא לכפפה "הגביע הקדוש של ג'קסון".

ההצעות לכפפה שלבש ג'קסון כשהוא העלה לבמה לראשונה את "ריקוד הירח" המפורסם שלו ב-1983, התחילו בעשרת אלפים דולר וקפצו מיד ל-120 אלף ומשם ל-350 אלף - סכום המכירה. רוב הפריטים של ג'קסון שנמכרו הגיעו מחברים ובני משפחה להם הוא נתן אותם, סיפר מנהל המכירה.

הג'קט השחור שלבש ג'קסון בסיבוב הופעות עולמי ב-1989 נמכר ב-225 אלף דולר, סכום גבוה פי 20 מההערכות הראשוניות. בוחרים ומעריצים הגיעו ל"הארד-רוק קפה" בכיכר ה"טיימס" בניו יורק לאירוע שכלל מכירת מכונית בה נהג מלך הפופ וגם גיטרה בה ניגן הזמר דייויד בואי.

"מעולם לא יצא לי לראות את מייקל, ועכשיו שהוא כבר איננו, זה הכי קרוב שאפשר להיות אליו" אמרה יסמין מור, סטודנטית בת 19 ממנהטן שהגיעה לאירוע. בית המכירות הפומביות העריך את אוסף הפריטים של ג'קסון בין 80 ל-100 אלף דולר. אך לבסוף רבים מהפריטים נמכרו במחיר גבוה פי 20 מהערכות המחיר שיוחסו להם.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק