ארה"ב: בת 21 חייבת לאכול כל רבע שעה

ליזי ולאסקז, סטודנטית מטקסס, סובלת ממחלה קשה. היא שוקלת רק 25 קילוגרם וחייבת לכל בכל 15 דקות, יותר מ-60 ארוחות ביום - על מנת לשרוד. הרופאים לא נתנו לה אף פעם סיכוי לחיות עוד זמן רב - אך בספרה החדש היא אופטימית מתמיד

"אני רוצה לספר לעולם את סיפורי. הייתי רוצה למצוא אהבה, להתחתן ולהקים משפחה משלי, אך בינתיים אני מנסה לחיות כל יום במלואו" - השורות הללו נראות כמו משאלות לב של בחורה רגילה. צעירה, סטודנטית בת 21, שכל החיים לפניה. אך ליזי ולאסקז מאוסטין, טקסס, לא ממש בחורה רגילה. במשקל של 25 קילוגרמים וכמעט אפס אחוזי שומן, כל יום שהיא חיה היא מתנה בשבילה.

"היו לי שני מבחנים היום", היא מעדכנת את 1,700 חבריה בפייסבוק. "יש לי עוד עבודה לסיים ואני קוראת עכשיו מאמר לקורס בפילוסופיה". כשהיא נולדה היא שקלה בקושי קילו והיא אחת משלושה בני אדם בעולם הסובלים מתסמונת נדירה שמונעת מגופה להשמין.

נוכח מצבה, ליזי חייבת לאכול כל 15 דקות רק כדי לשרוד. הרופאים לא חשבו שהיא תוכל אי פעם ללכת, לחשוב, לעשות משהו, לשרוד. כל יום היא אוכלת יותר מ-60 ארוחות קטנות ביום - יותר מ-5,000 קלוריות - אבל הגוף נשאר צנום. אנשים מצביעים עליה, חושבים שהיא אנורקסית, אבל, אותה זה לא מעניין. בחודש ספטמבר הקרוב ייצא ספרה. ספר שמספר את סיפורה.

"אני בחורה רגילה לחלוטין"

"אני רוצה שתסתכלו עלי", היא כותבת לעולם. "אני ממשיכה לחיות חיים רגילים למרות האכזריות של העולם. אני רוצה שתסתכלו עלי כשאני מספרת את סיפורי ברחבי העולם, כותבת את ספרי הראשון. אני רוצה שתסכלו עלי - אדם עם יותר אומץ, חוזק פנימי, ממה שלכם אי פעם יהיה".

במצבה הרפואי המערכת החיסונית שלה כמעט ולא מתפקדת. צינון קל יכול להרוג אותה, אך היא מעדיפה להתרכז בדברים אחרים. "חוץ ממצבי הבריאותי אני בחורה רגילה לחלוטין!", היא מתעקשת. "הייתי מעודדת בתיכון ובאגודת התלמידים. לימדתי בבית ספר, הדרכתי קטנים, אני מצטיינת בלימודים, ויש לי המון חברים!".

עולם הרפואה לא מצא תרופה למחלתה. חברות התרופות לא ששות למצוא תרופות שרלוונטיות לכל כך קצת אנשים, אבל היא - היא לא מפסיקה להאמין. "כדי להשיג דברים גדולים אנחנו צריכים לא רק לפעול, אלא גם לחלום", היא מספרת. "לא רק לתכנן, אלא גם להאמין. אם אני מצליחה לחיות את חיי למרות כל מה שעבר עלי, אתם בטח יכולים!".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק