קאפלו הודיע: נשאר באנגליה

פחות מיממה אחרי ההדחה המשפילה מהגביע העולמי, מכנס מאמן נבחרת אנגליה פאביו קאפלו מסיבת עיתונאים בה יודיע על ההחלטה אם להמשיך בנבחרת ולהוליך אותה לאליפות אירופה, או להתפטר מתפקידו. קאפלו הודיע כי למרות האכזבה, הוא נשאר כרגע כמאמן הנבחרת

השער שנפסל יגרום לקאפלו ללכת הביתה? המאמן האיטלקי של נבחרת אנגליה בכדורגל פאביו קאפלו יכנס מסיבת עיתונאים, בה יצהיר על החלטתו: להישאר בנבחרת אנגליה ולכבד את חוזהו, או שמא לקחת אחריות על הכישלון במונדיאל ולהתפטר מתפקידו.

"אין ספק שנצטרך לעשות שינויים", אמר פאביו קאפלו, "אבל אני אוהב את התפקיד הזה וויתרתי על הרבה למענו - אני לא מתכוון לוותר בקלות". דובר הנבחרת האנגלית הוסיף: "נגיע ללונדון לאחר שנרגע מההדחה, לפאביו יש חוזה לשנתיים הקרובות ואנחנו נשוחח איתו בהקדם. אין ספק שאנחנו מאוכזבים, אבל זה לא הזמן לקבל החלטה".

בכל הנוגע לצהובוני הממלכה, הם החליטו באופן חד משמעי: קאפלו אחראי לתבוסה המשפילה 4-1 לגרמניה, וצריך לפנות את מקומו. עיתון "האינדיפנדנט" טוען שלמרות פסילת השער החוקי, אנגליה פשוט לא הייתה טובה מספיק - גרמניה הייתה טובה יותר. ה"דיילי טלגראף" שוב מצטט את גארי ליניקר על מספר הדקות והגרמנים שמנצחים בסוף.

"הסאן", כהרגלו בקודש, לא מעודן כלל. "אכזבתם את האומה", קובעים בצהובון. "הטיימס" מקבל את הנבחרת הבריטית בבית בכותרת "השפלה". באיטליה אומרים היום, אחרי שפאביו קאפלו גם הלך - באמת שאין לנו סיבה לראות את המונדיאל.