נאס"א: אסור לקיים סקס בחלל

מפקד בכיר בנאס"א הבהיר השבוע כי למרות מערכות היחסים החמות בין האסטרונאוטים על המעבורת קיים איסור על קיום יחסי מין בחלל. "אנחנו מתייחסים אחד לשני בכבוד ויש בינינו יחסי עבודה נהדרים אך יחסים אישיים הם אפילו לא נושא לדיון", אמר המפקד. זאת לאחר שמועות שנפוצו על מערכות יחסים בין קולגות בחלל

אהבה לא ממושת בחלל. ארכיון (טלגרף)

אם תהיתם כיצד אסטרונאוטים מעבירים את זמנם בחלל, נוכל לומר לכם בוודאות מה הם לא יעשו מעכשיו - יקיימו יחסי מין. הודעה שיצאה מטעם מפקד נאס"א מבהירה לכל מי שעוד היה לו ספק, קיים איסור מוחלט לקיים סקס במעבורת החלל.

"אנחנו קבוצה של מקצוענים", מסביר אחד ממפקדי נאס"א אלן פוינדקסטר במהלך ביקור שערך בטוקיו. "אנחנו מתייחסים אחד לשני בכבוד ויש בינינו יחסי עבודה נהדרים", הוסיף פוינדקסטר, "יחסים אישיים הם אפילו לא נושא לדיון".

האסטרונאוט פוינדקסטר אמר את הדברים במסגרת מפגש שנערך בין ששת האסטרונאוטים שלקחו חלק בנסיעה לחלל שנערכה בחודש אפריל האחרון. זוהי היתה הפעם הראשונה בה התגוררו ארבע נשים במעבורת, לאחר ששלוש מהן שהיו חלק מהמשלחת הצטרפו לאסטרונאוטית נוספת שכבר השתכנה שם.

למרות שקיום יחסי מין בחלל נשמע כמשהו לא שגרתי כלל, בשנת 2007 האסטרונאוטית האמריקנית לשעבר ליסה מריה נוואק נסעה מאות מיילים עם חיתול, ללא הפסקות שירותים. זאת כדי להתעמת עם אסטרונאוטית נוספת לאחר שעל פי החשד ניהלה רומן סוער בחלל עם בן זוגה.