הסוד של נבחרת הולנד - לא להתגלח

להולנדים יש אמונה טפלה בכל מה שנוגע לכדורגל - הם פשוט לא מתגלחים. ככל הנראה, הדבר הביא לנבחרת הכתומה עד עכשיו רק מזל, שכן היא שומרת בינתיים על מאזן מושלם. הבעיה: לקראת משחק שמינית הגמר מול סלובקיה, החליט אחד השחקנים המובילים להתגלח - ונענש. ההפסד בדרך?

גם הם לא מתגלחים? האוהדים ההולנדים (CNN)

דוקר פנים ועוקצים במגרש: לקראת משחק שמינית גמר גביע העולם אחר הצהריים בין הולנד לבין סלובקיה, אפשר כבר לגלות מדוע שמרו הכתומים עד כה על מאזן מושלם - הם לא התגלחו.

"הארץ" מפרסם הבוקר כי אמונה טפלה רווחת בקרב הנבחרת ההולנדית קובעת כי מי שמגלח את שיער הפנים שלו, או בכלל, לפני משחק, יגרום בסופו של דבר להפסד הקבוצה. מסיבה זו החליטו כמה שחקנים משמעותיים בנבחרת הולנד - ביניהם גם רפאל ואן דה וארט, חאליד בולארוז ונייג'ל דה יונג - שלא להתגלח עד לסוף הטורניר.

מדובר באמונה טפלה שמקורה דווקא בגרמניה ובאמרה "מי שמגלח - מפסיד" (Wer rasiert verliert בגרמנית). על פי "הארץ", נהג בעבר שחקן נבחרת גרמניה בסטיאן שוויינשטייגר לא להתגלח לפני משחקים חשובים, דבר שהוכיח את עצמו, לפחות עבורו.

עם זאת, לקראת המשחק אחר הצהריים ב-17:00 מול סלובקיה החליט אחד משחקני נבחרת הולנד לשבור את המסורת. מדובר בחאליד בולארוז שהופיע לאימון מגולח למשעי וטען בפני החברים "גירד לי". השחקנים ההולנדים קצת נדהמו בהתחלה, אך לאחר שהתנצל מספר פעמים הסכימו למחול לו.

למרות שמחלו לו, לא פטרו אותו חבריו של בולארוז מבלי "עונש חינוכי". הוא נדרש להתייצב על קו השער בסוף האימון, כשגבו אל המגרש והוא כפוף. כך, בתנוחה זו, בעטו לעברו מרחוק שחקני נבחרת הולנד וניסו לפגוע בישבנו ובגבו, כשהמסר ברור - כך ייעשה לאיש שמתגלח באמצע גביע העולם. ההפסד הערב בדרך?