באנגליה מתכוננים לעוד מלחמה מול גרמניה

בכל פעם שאנגליה וגרמניה נפגשות על כר הדשא, כלי התקשורת באנגליה דואגים להזכיר לגרמנים את שלל ההפסדים המבישים לנתיני המלכה: במונדיאל 1966, בתבוסה המשפילה 5-1 לפני מספר שנים על אדמת גרמניה וכמובן איך לא, במלחמת העולם השנייה. השתיים ייפגשו בשמינית גמר המונדיאל, והצהובונים הבריטים לא מפספסים סיבה למסיבה

מאז מלחמת העולם השנייה, מחפשים האנגלים כל תירוץ להילחם בגרמנים ולהפך, כאשר גם הדשא הירוק הופך בכל פעם שהשתיים נפגשות, לזירת קרב. לקראת המשחק הערב בין שתי הקבוצות במסגרת שלב שמינית הגמר בגביע העולמי, מתייחסים הצהובונים בבריטניה למשחק כאל מבצע צבאי בעל חשיבות רבה.

הכותרת הראשית של הדיילי סטאר לא משאירה מקום לספק: "נכתוש את הגרמנים", נכתב שם. את הכותרת סיפק לא אחר מפאביו קאפלו המאמן האנגלי, שהרביץ ציונות לשחקנים באסיפה המסכמת אמש. גם הסאן לא נשאר מאחור ומזהיר את הגרמנים מהנשק הכי לא סודי שיש לממלכה להציע - ויין רוני.

בפן המקצועי לא יהיו הפתעות רבות. האנגלים מגיעים למשחק מעודדים לאחר הניצחון הקשה על סלובניה 0-1, והגרמנים מגיעים לאחר שצלחו בית מוקדם לא קל בכלל. במחנה הגרמני מדברים על הזדמנות לנקום באנגלים על ההפסד בגמר המונדיאל לפני 44 שנים, וגם ניסו מעט לחמם את הגזרה כאשר הצטלמו עם סמל הנבחרת האנגלית - שלושה אריות, באחד מגני החיות בדרום אפריקה.