שנה אחרי: רגעיו האחרונים של מייקל ג'קסון

היום בדיוק מציינים שנה מאז מותו המפתיע של מלך הפופ מייקל ג'קסון. וכמו שקורה עם אמנים גדולים, המוות רק מעלה תהיות חדשות ומעצים את הקונספירציות. מדוע הוא מת? מה היה חלקו רופאו האישי? ומדוע אין קבר שהציבור יכול להגיע אליו?

היום לפנות בוקר, לפני שנה בדיוק, מת מייקל ג'קסון באחוזה בלוס אנג'לס, ועולם המוזיקה לחץ לרגע על כפתור ה'סטופ' - כדי לזכור את מלך הפופ. ג'קסון, הצעיר והמבוגר, השחור והלבן, הזמר והמוזר, האשם והזכאי, האיש שהביא לעולם את הליכת הירח ויותר מכל - האיש שחידת מותו מעסיקה אותנו גם היום.

אז מה קרה שם בלילה? מה הזריק דוקטור קונרד מוריי ללקוח שלו שהביא לשיחת הטלפון הדרמטית? כנראה שאף אחד עדיין לא יודע את התשובה. משפטו של הרופא האישי של מייקל ג'קסון ייפתח באוגוסט, ובו צפויות להתברר כל הראיות שכבר נערמו באלף ארגזים אצל המשטרה.

הסרט This Is It שמתעד את רגעיו האחרונים של ג'קסון, הראה לנו בשנה החולפת את מלך הפופ קופצני וצלול בימים שלפני מותו. אלא שעל כל עדות על מייקל הבריא מתגלה גם בחלוף שנה, וגם בימים אלה, עדות על מייקל החולה.

לאחר מותו הרוויח יותר מ-700 מיליון דולר

על פי ההערכות, שנים של התמכרות למשככי כאבים יצרה קשר חולני בין הזמר העשיר לרופא שהיה מוכן להזריק לו, תמורת 150 אלף דולר בחודש, תערובות של חומרי הרדמה מהסוג שמשמש רק בחדרי ניתוח. רק כך היה יכול להירדם בזמן ולהתעורר בזמן לחזרות על מופע הקאמבק, שהכנסתו היתה רק אולי מכסה את החובות ומשאירה בחזקתו את החווה ואת הנכסיו.

שורה של סרטי תעודה ותחקירים משודרים עכשיו באמריקה וכולם ביחד מחפשים תשובות ורמזים, אך בינתיים לא נראה כל פתרון לתעלומת מותו, ורק עזבונו של הזמר נראה כעולה ופורח. יותר מ-700 מיליון הכניס ג'קסון רק השנה ממכירות תקליטים, סכום גבוה יותר יותר מעזבונו של אלביס.