הכירו: החתול הביוני הראשון בעולם

רבים לא ציפו שהחתול אוסקר יוכל לשרוד לאחר התאונה הקשה שעבר, אחריה נקטעו שתי רגליו האחוריות. אלא שבאמצעות פיתוח מיוחד של חוקרים מאוניברסיטת לונדון, הושתלו לחתול פרוטזות ביוניות שכעת מאפשרות לו ללכת בחופשיות על ארבע. צפו ב"חתול הביוני" מתאושש

קיבל הזדמנות שנייה: אוסקר החתול, שאיבד את שתי רגליו האחוריות בתאונה קשה, זכה לעבור ניתוח שמאפשר לו להמשיך ללכת על ארבע. בהליך רפואי מורכב ולא שגרתי הורכבו לחתול פרוטזות והפכו אותו לחתול הביוני הראשון בעולם.

הרגליים התותבות שהושתלו בגופו של החתול אוסקר פותחו על ידי קבוצת חוקרים מאוניברסיטת לונדון. לאחר שהן נבדקו ונמצאו מתאימות, נערך הניתוח יוצא הדופן על ידי הווטרינר הבריטי נואל פיצפטריק, שמסביר כי מדובר במבצע מורכב ומדוייק במיוחד.

"החידוש האמיתי שהתרחש במהלך הניתוח של אוסקר, הוא שרגלי המתכת הוחדרו לגופו במקום מדויק ביותר וצמוד לעצם", מספר הווטרינר. לדבריו, הניתוח שארך 3 שעות הביא לכך שבסופו של דבר אוסקר מרגיש שאלו רגליים רגילות לכל דבר - והוא הולך ורץ כאילו מעולם לא איבד את רגליו.

ההחלמה המרגשת של אוסקר תועדה במצלמות רשת הטלוויזיה הבריטית BBC והיא תשודר בחודש הבא במסגרת מיני סדרה בת 6 פרקים בשם "הווטרינר הביוני".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק