אוסטרליה: רה"מ נפרד בדמעות - ולראשונה יוחלף בידי אישה

קווין ראד, ראש הממשלה האוסטרלי עד אמש נפרד אמש בדמעות מהתפקיד, ולראשונה - במקומו, נכנסת אישה לתפקיד החשוב ביותר ביבשת החמישית. הכירו את הגברת הראשונה של אוסטרליה: ג'וליה גילארד

ג'וליה גילארד הפכה אמש לראש הממשלה החדשה של אוסטרליה - האישה הראשונה בהיסטוריה שממלאת את התפקיד. גילארד נכנסה לתפקיד אחרי שקווין רוד ראש הממשלה איבד את אמונם של חברי הפרלמנט כשניסה להלחם בחברות הכרייה האוסטרליות.

"נבחרתי על ידי העם האוסטרלי כראש ממשלה של המדינה הזו" אמר רוד בהתרגשות בנאום הפרידה. "כדי לתת הזדמנות הוגנת לכל האוסטרלים, עשיתי את המיטב יכולתי כדי למלא את התפקיד. נתתי את כל כולי. ברוח הזו, אני גאה בהישגים שהשגנו כדי להפוך את המדינה הזו הוגנת יותר".

הפופולריות של רוד החלה להישחק לאחר שהציע להעלות את המס לחברות הכרייה עד ל 40% ולדבריו - "להעביר חלק מהזהב שבאדמה לכל העם האוסטרלי". אמש הוא נפרד מהתפקיד בדמעות ואמר "אני מקווה שאתם יודעים שאלו היו שנתיים וחצי עסוקות מאוד. נתנו הכל, ואני מאמין שכשאנו מביטים על זה לאחור, הרפורמות שעשינו יהדהדו לעתיד ויהפכו את אוסטרליה, כך אני מאמין, מקום הוגן וטוב יותר ממה שהיה".

ג'וליה גילארד, חברת הפרלמנט האוסטרלית שנולדה בכלל בבריטניה, נהנית מתמיכתם של 75 חברים מתוך 115 חברי מפלגת הלייבור השלטת. היא לא זנחה את תכנית המס, ותיתן לעם להחליט על המס - בהצבעה. "אני יודעת שהממשל של רוד לא עשה מה שהוא אמר שהוא יעשה, בזמנו הוא ירד מהפסים", ציינה גילארד. "אני גם מבינה היטב שהאוסטרלים לא בחרו בי לראשות הממשלה, לכן בחודשים הקרובים אבקש לקיים בחירות כלליות כדי שהאוסטרלים יוכלו להביע את דעתם ולבחור את ראש הממשלה שלהם".

ראד, אמוציונאלי מתמיד נפרד מהעם האוסטרלי - אבל לא לתמיד. הוא מתכוון לשוב ולהיאבק על השלטון. לרוע מזלו, הוא עם שובו הוא עשוי למצוא שם אישה חזקה - שלא תפנה את הכיסא בשמחה.

רוצים לקבל עדכונים על קטעי וידאו חזקים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק