הערב: הקולוסיאום ברומא יוחשך למען גלעד שליט

רומא מזדהה עם החושך בו נתון החייל החטוף כבר 4 שנים ותכבה את אורות הקולוסיאום במסגרת עצרת למען שחרורו של שליט. גם בארה"ב מצטרפים למאבק המשפחה ועורכים משט מיוחד

רגע לפני שהוא יוצא ממצפה הילה לעבר בית ראש הממשלה בירושלים, מקבל נועם שליט רוח גבית מרומא, שם החליטו לכבות הערב את אורות הקולוסיאום העתיק כסמל לחושך שגלעד שליט נתון בו כבר ארבע שנים.

בשעה 21:00 תיערך עצרת תמיכה למען שחרור שליט בהשתתפות שרים בממשלת איטליה, אישי ציבור תושבי רומא וחברי ארגונים יהודיים. במסגרת האירוע בבירה יכובו האורות בקולוסיאום לשם הזדהות עם החייל החטוף. לפי העצרת ייפגש נועם שליט עם ראש עיריית רומא ג'יאני אלמאנו וידון עמו בצעדי המחאה המתוכננים של המשפחה.

לא מדובר במחווה הראשונה של רומא כלפי משפחת שליט. בשנה שעברה נתלתה תמונתו של גלעד בכיכר העיר ועל פי ההבטחה היא תישאר שם עד שזה ישוב לביתו.

וגם בארה"ב מזדהים עם סבל המשפחה. בניו יורק ייערך משט "חירות אמיתית" למען גלעד. באירוע, מטעם ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים במדינה, ישתתפו לפחות ארבע ספינות. "המשט נועד להזכיר לעולם כולו את המצור האמיתי בעזה וקורא לשחרורו של גלעד", הסבירו המארגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא גלעד שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק