אחרי המשחק: תגרה בין שחקן לעיתונאית

מה עושה שחקן כדורגל אלג'יראי שלא אוהב את נוכחותה של עיתונאית מקומית לאחר המשחק בו הפסידה קבוצתו? הוא סוטר לה. כך לפחות נהג שחקן נבחרת אלג'יריה שפתח בתגרה עם עיתונאית מקומית. "לא אמרתי לו כלום והוא פשוט ניגש אלי ותקף", אמרה העיתונאית האלג'ירית. "היא פשוט עמדה שם והשחק סטר לה", סיפר עמית מגוואטמלה

סוף משחק בסטירה. אילוסטרציה (רויטרס)

לא ספורטיבי ולא יפה: חלוץ נבחרת אלג'יריה רפיק ספיפי לא היה יותר מדי מאושר לאחר שנבחרתו הודחה בשלב הבתים של גביע העולם בכדורגל ובחר בדרך לא נאה להתמודד עם ההפסד - הוא סטר לעיתונאית שהייתה במקום ובסך הכל ביצעה את תפקידה.

התקרית אירעה מיד לאחר המשחק בין אלג'יריה לבין ארה"ב (1-0 לאמריקנים), כאשר עיתונאים ואנשים נוספים שהיו באצטדיון דיווחו כי שמעו פתאום את צעקותיה של העיתונאית האלג'ירית אסמה חלימי. אתר האינטרנט של הפטינגטון פוסט מפרסם כי מיד לאחר הצעקה נצפה ספיפי כשהוא עוזב את המקום, תוך כדי לפיתת השפה התחתונה בפניו, שככל הנראה דיממה.

כעת, כמה שעות לאחר המשחק עולה התמונה העגומה באשר למה שהתרחש באותם רגעים. ספיפי, ככל הנראה, לא אהב את נוכחותה של חלימי במקום והחליט לסטור לה על הלחי כדי להביע את חוסר שביעות רצונו.

היא, מצידה, לא אהבה את האלימות שהופגנה כלפיה והשיבה במכה משלה - הישר בשפתיים של השחקן האלג'יראי, שבתגובה השליך לעברה בקבוק מים. למרבה המזל התקרית לא התפתחה להחלפת מהלומות ממושכת בין השניים וחלימי לוותה מחוץ לאצטדיון על ידי אנשי האבטחה.

"לא אמרתי לו כלום והוא פשוט ניגש אלי ותקף אותי", אמרה העיתונאית האלג'ירית. "היא פשוט עמדה שם והשחקן ניגש אליה וסטר לה", סיפר עיתונאי מגוואטמלה. ככל הנראה הותקפה חלימי על ידי ספיפי בעקבות מאמר שכתבה בעבר על השחקן, שלא אהב אותו, בלשון המעטה. השחקן ונבחרתו בחרו שלא להגיב על הפרשה.

עדיין לא ידוע כיצד יגיבו בארגון פיפ"א למקרה האלים הזה, אך ככל הנראה הם לא יפטרו את ספיפי מעונש קשה. בארגון ידועים במדיניות של אפס סובלנות כלפי מעשי אלימות מצד השחקנים, במסגרת טורנירים רשמיים, בוודאי כאשר אלו מופנים כלפי עיתונאים.