מתה האחות המפורסמת מהנשיקה של אחרי המלחמה

בגיל 91, אחרי שהפכה לאחד מהסמלים הגדולים של סוף מלחמת העולם השנייה עם תמונת הנשיקה האופטימית בטיימס סקוור, אדית' שיין הלכה לעולמה בביתה שבלוס אנג'לס. אדית' השאירה אחריה שלושה דורות של צאצאים - וחידה אחת ללא פיתרון

הכוכבת של התמונה הכי מפורסמת של תום מלחמת העולם השניה, תמונת הנשיקה שאחרי המלחמה מהטיימס סקוור בניו יורק ב-1945, התמונה שהפכה להיות הסמל לסוף המלחמה - מתה השבוע בגיל 91.

במשך עשרות שנים איש לא ידע מיהי אותה אחות שהתנשקה בתשוקה גדולה עם מלח ששב מהקרב, בתמונה שפורסמה במגזין "לייף" ב-1945 וצולמה על ידי הצלם אלפרד אייזנשטאדט. רק בשנות ה-70 של המאה הקודמת קיבל הצלם מכתב מאישה בשם אדית' שיין, שסיפרה לו כי היא אותה הנערה מהתמונה שצולמה ב-14 באוגוסט לפני שלושים שנה. אז היא עבדה כאחות בבית חולים במנהטן, אבל מיהו אותו מלח - לשאלה הזו עדיין אין תשובה וכנראה שגם לא תהיה.

מאז שהיא זוהתה, שיין הייתה חברה קבועה באירועים סביב המלחמה. היא סיפרה על אותו היום, מול קהל ובתכניות אירוח, אבל נמנעה לדבר על הנשיקה עם הדמות המסתורית. בנה של האחות שהפכה לסמל אומר: "אמא תמיד הייתה מוכנה להתגייס למען ותיקי מלחמת העולם השנייה, היא רצתה לעשות שינוי".

שיין מתה בביתה שבלוס אנג'לס בגיל 91, והותירה אחריה שלושה בנים, שישה נכדים, שמונה נינים וסוד אחד גדול - מי היה אותו מלח שנישק אותה אז בניו יורק האופטימית של אמצע המאה הקודמת.