המחבל מטיימס סקוור הודה: ניסיתי לפוצץ מכונית תופת

פייסל שחזד, האמריקני ממוצא פקיסטני שניסה לפוצץ מכונית תופת בטיימס סקוור שבניו יורק הודה במיוחס לו. לשחזד מיוחסות עבירות של שימוש בנשק לפגיעה המונית וגם מגעים עם סוכני אל-קאעידה, שעל פי האישומים ציידו אותו בחומר הנפת בו היה אמור להשתמש

פייסל שחזד, האמריקני ממוצא פקיסטני שנאשם בכך שניסה לפוצץ מכונית תופת בכיכר הטיימס סקוור בניו יורק בחודש מאי האחרון, הודה במעשים במשפטו שמתנהל בימים אלו בבית המשפט הפדרלי במדינה. שחזד הודה כי קיבל את חומרי הנפץ ואת ההכשרה מהפלג הקיצוני של הטליבן בפקיסטן. כעת הוא צפוי לעונש מאסר ממושך.

הדיון שנערך היום במשפטו של שחזד כלל סעיף אחד בלבד, מתוך עשרה בהם הוא מואשם, אך המחבל הפקיסטני אמר שבכוונתו להודות באשמה גם בשאר הסעיפים. "אני מוכן להודות באשמה גם עוד 100 פעמים", אמר שחזד לשופט והבטיח שבכוונת הארגון לתקוף את ארה"ב עוד פעמים רבות. האישום בו שחזד הודה היום כולל שימוש בנשק לפגיעה המונית.

טאליבן: אנחנו עומדים מאחורי ניסיו הפיגוע

יממה לאחר ניסיון הפיגוע פרסם ארגון הטאליבן הודאה שבה הודה: אנחנו אלה שניסינו לפוצץ את מכונית התופת בטיימס סקוור. בקטע וידאו שהועלה לאתר יו-טיוב, צולם קארי חוסיין מסוד, מבכירי הטאליבן בפקיסטן אומר כי "אנחנו גאים לקחת את האחריות המלאה למתקפה על ארצות הברית".

בהמשך הסרטון מפרט מסוד את הסיבות שהובילו את ארגונו להוציא לפועל את המתקפה. "מכונית התופת היא דרכנו לנקום את מותם של ארבעה מבכירי המוג'הידין שנהרגו לאחרונה בעירק על ידי כוחות ארה"ב", אמר מסוד, "הפיגוע הוא נקמתנו על ההתערבות ומעשי הטרור שארה"ב מבצעת במדינות המוסלמיות בכלל, ובפקיסטן בפרט, הוסיף.

מסוד מזהיר כי ארגונו ימשיך וינסה להכות בארצות הברית. "אם נאט"ו ומועצת הביטחון של האו"ם לא יתנצלו בפנינו על מעשי הטבח שארצות הברית אחראית להם בעירק, פקיסטן ואפגניסטן, הם צריכים לצפות בעזרת השם להרס רב בשטחם", סיכם.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק