מאמן קוריאה הצפונית: "ההפסד באשמתי"

לאחר ההפסד המביך ביותר עד כה במונדיאל, בו הובסה קוריאה הצפונית 7:0 על ידי פורטוגל, לוקח המאמן את האחריות המלאה לתוצאה העגומה. קים יונג האן מספר היום לכלי התקשורת: "השחקנים שיחקו במלוא הפוטנציאל שלהם, אך מבחינה טקטית התמוטטנו". ברשת מביעים דאגה מקבלת הפנים שצפויה לשחקנים במדינה הקומוניסטית

מאמן נבחרת הכדורגל של קוריאה הצפונית קים יונג האן לוקח על עצמו את האחריות המלאה להפסד המביש היום במשחק המונדיאל מול פורטוגל. לטענתו, הם הפסידו 7:0 לנבחרת הפורטוגלית בגלל אסטרטגיה מוטעית שהוא עצמו קבע.

לאחר שהקבוצה הצפון קוריאנית הצליחה להחזיק את חצי השעה הראשונה ללא ספיגת שערים ואף יצרה מצבים טובים סמוך לשער הפורטוגלי, ההגנה שלהם קרסה לחלוטין בחצי השני של המשחק.

"במשחק היום אני חושב שהשחקנים שלנו שיחקו במלוא הפוטנציאל שלהם, אך מבחינה טקטית התמוטטנו ולא יכולנו לחסום את ההתקפות שלהם", מסביר המאמן המובס. לדבריו, זאת הסיבה לשערים הרבים שהובקעו נגד קבוצתו.

"זאת היתה אשמתי"

"כמאמן הקבוצה זאת היתה אשמתי שהקבוצה לא שיחקה באסטרטגיה הנכונה", מתוודה האן. "ככל שהתקדם המשחק פורטוגל הפכה ליותר אגרסיבית ולאחר שספגנו את השער הראשון, הרצון להמשיך להבקיע גרמה לקבוצתי להתמוטט".

לדברי המאמן, הוא מאמין שלאחר שהקבוצה תחזור לקוריאה הצפונית הם לא יזכו לגידופים אלא להבעת תמיכה. "הם יעודדו אותנו אני מאמין", מספר האן ומזכיר כי יש לקבוצתו עוד משחק אחד בהתמודדות במשחקי גביע העולם, ומצהיר כי אינם מתכוונים להפסיד בו. 

הצהרתו של האן נובעת מרצון מקצועי, אך יש כאלה שיגידו שמדובר בצורך קיומי. ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות מביעים רבים דאגה מגורלם של המאמן והשחקנים של הצפון קוריאנים לאחר שיחזרו לארצם. החשש הוא שההנגה במדינה תראה את ההפסד כמביך במיוחד ותבקש מחברי הקבוצה לשלם את המחיר על כך.