הצעה בהולנד: סוכנים סמויים יתחפשו לחרדים - ויחשפו תוקפי יהודים

הפרלמנט ההולנדי דן בימים אלו בדרכים למגר את התקיפות על רקע אנטישמי ברחבי המדינה. על הפרק: שוטרים סמויים יתחפשו לחרדים, ובכך "ימשכו" את תשומת לבם של התוקפים - ויביאו למעצרם. במקביל נידונה ההצעה שהשוטרים יתחזו לזוגות הומואים

יתחפשו לחרדים כדי לחשוף מקרים אנטישמיים. אילוסטרציה (רויטרס)

נלחמים באנטישמיות: משטרת הולנד שוקלת להפעיל סוכנים סמויים המחופשים ליהודים חרדים, על מנת לאתר ולעצור תוקפים אנטישמיים - כך מספרים גורמים במשטרה המקומית, כפי שמפורסם הבוקר בעיתון "הארץ". מאחורי היוזמה עומר אחמד מרקוש, חבר פרלמנט מוסלמי, והיא באה בעקבות ריבוי ההתקפות נגד יהודים על ידי מהגרים ממוצא מרוקאי.

היוזמה החדשה נשענת על רעיון דומה שמתגלגל כבר כמה שנים בפרלמנט ההולנדי, התומך בהפעלת סוכני משטרה סמויים ברחובות המדינה, כשהם מתחזים לזוגות הומואים. התומכים ביוזמה מקווים כי אלו ימשכו את תשומת לבם של תוקפי ההומואים - וייעצרו על ידי המשטרה.

עלייה מדאיגה של מספר התקיפות על רקע אנטישמי

"צריך לשלוח סוכנים מחופשים ליהודים כדי לעצור את התוקפים", צוטט חבר מפלגת הלייבור בפרלמנט ההולנדי, שהיגר להולנד ממרוקו כשהיה בן 10. "צריך לעשות הכל כדי למנוע את התרחבות התופעה הזאת. זה אולי נראה כמו סדרה של אירועים זניחים, אך מדובר בתופעה חמורה ביותר".

מרכז ישראל למידע ותיעוד בהולנד (CIDI), ארגון לא ממשלתי רב-השפעה העוקב אחר אירועים אנטישמיים, הודיע בשבוע שעבר שהוא תומך ביוזמה. "זה כבר עניין שבשגרה שיהודים מסתירים את כיפותיהם ברחוב", אמר רוני נפתניאל, העומד בראש הארגון. בהולנד נרשמת בשנה האחרונה עלייה מדאיגה של מספר התקיפות על רקע אנטישמי.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק